Photosop’da Yara İzi Nasıl Yok Edilir

Photosop'da Yara İzi Nasıl Yok Edilir

Yüzünüzde  sivilceler yada daha kötü bir yara izi var  ve resimde bunun görünmesini istemiyorsanız elbetteki photoshop ile bu kusurları yok edebilirsiniz.

Tatile bir yere gidilir yada aniden bir resim çekilir. Lakin o an için pek bir zamansız olabilir, sivilce, uçuk gibi izler ansızın çekilen fotoğraflarda kötü durur. Üzülmeyin onları resimde yok edebiliriz.

Resimde bilerek kötü bir yaraizini seçtim. Yani bu kadar derin bir yara izi photoshop ile yok edilebiliyor ise resimdeki küçük kusurlar çok daha iyi giderilebilir.

Örneğin bir uçuk, sivilce yada yanık izleri. Böylelikle belkide bir düğün, nişan , tören gibi fotoğraflarınızda çıkan anlık olan izleri resimden yok edebiliriz. Böylelikle de aslında kalıcı bile olmayan sivilcelerimizi bir ömür boyu saklayacağımız resimlerden bir güzel yok edebiliriz

Hadi gelin sivilce, uçuk, yara izi, yanık izi , resimlerimizde istemediğimiz ne varsa temizleyelim.

1- Öncelikle Photoshop programını açıp resmi programın içine atın. Sonrasında Resmi büyültün. Büyültme işleminde pikseller daha büyüyeceği için en ufak yaptığınız hata o pikselin içinde kaybolacağı için fotoğrafın orjinal boyutunda o hata kaybolup göze batmayacaktır. Yani resimde ne kadar büyük çalışırsanız hem daha kolay çalışırsınız hemde hatalar görünmez.

Photosop'da Yara İzi Nasıl Yok Edilir

2- Resmi büyüttükten sonra Spot Healing Brush Tool aracını seçiyoruz. Aracın boyutunu ayarlıyoruz. Ben (55) yaptım. Resmin büyüklüğüne göre aracın boyutu değişebilir. Siz uygun olan boyutu seçmelisiniz. Ve content-Aware seçili iken yara izinin üzerinde gidiyoruz. Vefaremiz ile sol tıklayıp yaranın üzerinden geçiyoruz.

Photosop'da Yara İzi Nasıl Yok Edilir

Son olarak da parça parça ufak dokunuşlar ile resimdeki dağılan alanları dağıtıyoruz.  Ve resmi orjinal boyutuna getirdiğinizde artık yara izi görünmeyecek.

Photoshop’da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?

Yayımlandığı tarih: 15 Mar 2017-güncellendiği tarih 13-05-2020

“Photosop’da Yara İzi Nasıl Yok Edilir” üzerine 5 yorum

  1. Denedim aynen işe yarıyor , görüntülü anlatım olmasa yapamayacaktım – Ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın