Photosop’da Yara İzi Nasıl Yok EdilirPhotosop'da Yara İzi Nasıl Yok Edilir

Yüzümüzde  sivilceler yada daha kötü bir yara izi var. Ve resimde bunun görünmesini istemiyorsanız elbetteki photoshop ile bu kusurları yok edebilirsiniz.

Resimdeki bilerek kötü bir yaraizini seçtim. Yani bu kadar derin bir yara izi photoshop ile yok edilebiliyor ise resimdeki küçük kusurlar çok daha iyi giderilebilir.

Örneğin bir uçuk, sivilce yada yanık izleri. Böylelikle belkide bir düğün, nişan , tören gibi fotoğraflarınızda çıkan anlık olan izleri resimden yok edebiliriz. Böylelikle de aslında kalıcı bile olmayan sivilcelerimizi bir ömür boyu saklayacağımız resimlerden bir güzel yok edebiliriz

Hadi gelin sivilce, uçuk, yara izi, yanık izi , resimlerimizde istemediğimiz ne varsa temizleyelim.

 Öncelikle Photoshop programını açıp resmi programın içine atın. Sonrasında Resmi büyültün. Büyültme işleminde pikseller daha büyüyeceği için en ufak yaptığınız hata o pikselin içinde kaybolacağı için fotoğrafın orjinal boyutunda o hata kaybolup göze batmayacaktır. Yani resimde ne kadar büyük çalışırsanız hem daha kolay çalışırsınız hemde hatalar görünmez.

Photosop da Yara İzi temizleme

Resmi büyüttükten sonra Spot Healing Brush Tool aracı ile yara izinin üzerinde gidiyorsunuz. Son olarak da parça parça ufak dokunuşlar ile resimdeki dağılan alanları dağıtın.  Ve resmi orjinal boyutuna getirdiğinizde artık yara izi görünmeyecek.

Photoshop’da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?
Photoshop’da Bir Nesneyi Nasıl Yok Edersiniz?

3 Yorum

  1. shampuan Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  2. dijital adam Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir