Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Askıya alınan youtube kanalına itiraz etme hakkınızın olduğunu biliyor musunuz? Yada başka bir deyişle itiraz etme hakkınız olduğunu biliyorsunuz ama kabul edilmiyor da olabilir. Belki çok ufak hatalar yapıyor olabilirsiniz. Gelin bugün askıya alınan youtube marka hesabınızın nasıl geri açtırabileceğinizi adım adım birlikte yapalım.

Öncelikle kati olarak şunu belirteyim. ilk itirazınız reddedilse bile tekrar tekrar gönderin.

Şimdi askıya alınana youtube kanalını kurtarmaya çalışalım:

Askıya alınan youtube hesabı ile youtube’a giriş yapılamayacağı için ana hesap ile açıyoruz ve askıya alınmış hesap ile kullanmaya çalışıyoruz. Eee tabii hali ile açılmayacak ve bizi hesap fesihlerine yönlendirecek.

Şayet bu kısımda hesap fesihlerine yönlendirilmezseniz bu linke tıklayıp hesap fesihlerine ulaşabilirsiniz.

Şayet kanalınızda bir telif hakkı, yada saldırı yapmadınız ise kesinlikle olumlu sonuç alma ihtimaliniz çok yüksek.

Şimdi geçelim hesap fesihlerinde bize verdiği form listesini doldurmaya.

1- İsim kısmına gerçekten google plus yönetici ismimizi yazıyoruz.

2- Ardından google plus mail adresimizi hesabım kısmından kopyalayıp yapıştırıyoruz. Youtube ve google bir olduğu için bu mail adresinin youtube’unda olduğunu unutmayın.

3- Google plus mail adresini bulmak için ise sol üst köşedeki google plus avatarımızın üzerine tıklıyoruz.

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

4- Ve  hesabıma tıklıyoruz, tekrar google plus avatarımıza tıklıyoruz ve marka hesabına çeviriyoruz.
Youtube Kişisel Hesap Nedir Marka Hesabı Nedir

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Burada  Marka hesabınız da iken Kişisel bilgilerinize tıklıyoruz

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Ve markanızın mail adresini buradan kopyalıyoruz. 

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Forma geri dönüyoruz ve gooogle plus mail adresini yazdıktan sonra bu sefer bize ulaşabilecekleri bir mail adresini yazıyoruz. Ben kanal sahibi ile açtığım maili verdim

Sonraki adımda ise kanalımız hakkındaki görüşümüzü yazıyoruz. Ben şu şekilde yazdım:
Merhaba hesabımın yanlışlık askıya alındığını düşünüyorum. Kanalı yeniden aktif etmenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim saygılarımla.

Tüm işlemler bu kadar. Geriye sadece beklemek kalıyor.

4 Gün sonra ise bize bir mail geliyor. Kanalın yeniden açıldığını açıklayan bir yazı ve şifreyi unuttuysanız diyede bir link veriyor.

Not: Kanal kapatımında isiminde faktörü olabileceğini göz önünde bulundurun ve kanal sahibi isminiz gerçek olsun.
Umarım bu konu sizlere yardım olabilir.

Youtube da Askıya Alınan Kanal Url si Nasıl Bulunur

Youtube Kişisel Hesap Nedir Marka Hesabı Nedir“Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma” üzerine 113 yorum

 1. Ben 2015 senesinde bir kanal açtım daha sonra telefona format attım adresi ve şifreyi unuttuğum için başka bir tane açtım. Ama açmış olduğum hesapta oğlumun videosu vardı ve ben şimdi kullanıcı bilgilerini unuttuğum bu kanalı tekrar nasıl geri alabilirim?..

  Cevapla
 2. youtube URL mi biliyorum fakat 1 kez formu doldurup gönderdiğimden bu yana 2 ay geçti ve halen bir cevap yazmadılar.Tekrar göndermeyi denediğimde ise 1 kez gönderebilirsiniz ve eğer size geri dönüş yapıldıysa o kararı ciddiye alın yazıyor.Kanalım yasal taleplerin kötüye kullanımı yüzünden kapatıldı sizce kanalımın askıya alınması kalkabilir mi?

  Cevapla
 3. YouTube kanalım kapatıldı neden sebebi yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 4. Merhaba! Kanalimin accountu”nu çalmişlar ve kanalimdan başka bir kanala telif , sahte spam atmişlar ve bu sebepten dolayi youtube kanalimi askiya almiş rica etsem yardim edermisiniz form yolladim cevap yok 2 ci kez yolladim otomotik mesaj geldi

  Cevapla
  • @Elsen

   Merhaba Elsen, elimden bişey gelse keşke ancak maalesef beklemekten başka çaren yok. benimde yapabileceğim bişey yok

   Cevapla
 5. Tuba hanım merhabalar iyi günler.

  Benim hesabım youtube üzerinden yasal taleplerin kötüye kullanımı yüzünden feshedildi fakat ben doğru bir şekilde birine telif atmıştım.Hakli olarak telif atmıştım yani.Fakat 2 aydır uğraşıyorum kanalinizi tekrar acamayiz diyorlar e posta gönderince.Daha önce hiç yukarıda belirtilen formu gonderemedim çünkü kapanan kanalimin url sini bilmiyorum.Yardım ederseniz sevnirım ☺

  Cevapla
 6. Youtube hesabınız açık ve yorum yazamıyorsanız youtube da yorum kurallarını ihmal etmişsiniz gibi görülüyor. Bunun içşn itirazda bulunucak bir sistemin olduğunu düşünmüyorum. Konudaki İtiraz sadece kanal kapatma ile ilgilidir.

  Cevapla
  • @Nimet Tuba Öz

   Ama sadece o da değil Mobil imdende Youtube hesabıma bağlanamıyorum sadece bilgisayardan bağlanabiliyorum (o hesapta olduğum için)

   Cevapla
   • @Erenay

    Eğer youtube dan bir hesap için ceza aldı isen masa üstü yada mobil farketmiyor.

    Cevapla
  • @Nimet Tuba Öz

   Merhaba öncelikle konu başlığınız için teşekkürler
   Bi nevi yardımcı oldunuz bi umud oldunuz aslında kanalın açılacağına dair ama aklımı kurcalayan bazı sorularım var.
   Öncelikle marka hesabı ortak kullanılan hesaplara mı dediniz ve marka hesabı kullanmak şartmıdır.
   2. Husus benim ilk ihtarım yazılı geldi sanırım hepsi bu ayda oldu bu arada biride gece yarısı geldi sonraki bi kaç gün içinde bi canlı yayın açtım tv kanalından epey epey izlendi ve yorgunluktan uyumuşum. Dizi sahibi gece ihtar atıp videoları kaldırtmış ve sabah kalktığımda 3 ihtat peşpeşe aldm ve 5 ihtar oldu kanal devre dışı bırakıldı sizce bu kanalın açılma ihtimali varmıdır ben hatalıyım biliyorum ilk mailimde youtube ve ihtar atan kişilere mail atıp suçumu kabul ettim şimdi size uyup bu mesajdan sonra tekrar tekrar mail atacağım çok teşekkürler

   Cevapla
 7. Yt hesabım askıya alınmıştı yani şunu diyor
  Bir Google ürününe erişememe
  Bu sayfaya belirli bir üründen yönlendirilmişseniz, bu ürüne erişiminiz askıya alınmış demektir. Daha fazla bilgi edinin.

  Google Hizmet Şartları’nın veya ürüne özgü Hizmet Şartlarının ihlal edildiği düşünüldüğü için bu Google ürününe erişiminiz askıya alınmıştır. Ürüne özgü kurallar için lütfen ilgilendiğiniz her Google ürününe ait Hizmet Şartları bağlantısını bulmak üzere söz konusu hizmetin ana sayfasını ziyaret edin.

  Google şunları yapma hakkını saklı tutar:

  İnceleme amacıyla bir hesabı devre dışı bırakma.
  Google, Hizmet Şartları’nın veya ürüne özgü politikaların ihlal edilmesi durumunda, bir Google Hesabı kullanıcısının belirli bir ürüne veya tüm Google Hesapları sistemine erişimini askıya alma.
  Bildirimde bulunarak veya bildirimde bulunmaksızın, bir hesabı, herhangi bir nedenle feshetme.
  Askıya alınan hesaplar için bir sonraki adım: Bu ürüne erişiminizin askıya alınmasının hata olduğunu düşünüyorsanız bize ulaşın.

  itirazımı yazdıktan sonra bunu dedi:

  Google Hesapları ekibimize başvurduğunuz için teşekkür ederiz. Raporunuzu gözden geçireceğiz ve yalnızca paylaşılacak daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsak sizinle bağlantı kuracağız.

  Zaman ayırarak bizimle bağlantı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

  Ondan birkaç saniye sonrada:

  Sayın Kullanıcımız,

  Bu hesap etkin görünüyor ve hesaba erişebiliyor olmanız gerekir.

  Hesabınızı kurtarmayla ilgili yardım için lütfen şu adrese göz atın: https://www.google.com/accounts/recovery.

  Saygılarımızla,

  YouTube Ekibi

  Ama hala Youtube hesabıma erişemiyorum yorum yazamıyorum ama Youtube hesabıma bakabiliyorum hala anlamış değilim. Yardım ederseniz çok sevinirim.

  Cevapla
 8. Lütfen kurtarın

  Cevapla
 9. Lütfen o Ata Ekber Yılmaz kanalını kurtarın.Gereksiz yere kapandı lütfen urlyi verin

  Cevapla
 10. Merhaba benim kanalım 1 ay oldu kapanalı spam ve yanıltıcı uygulama seçeneği ile kapatıldı itirazlar ettim her defasında incelendi o şekilde karar verildi diye cevaplar geldi.5 bine yakın abonem vardı ve uzun yıl emek verdiğim kanaldı.nasıl açtırabilirim yardım edermisiniz ri,ca etsem?.ayrıca sayfanızı çok yararlı bilgiler içeren olarak çok beğendim başarılar.

  Cevapla
  • @aysemmm

   Merhaba, sadece video yaptığım gibi itiraz ettim. SOnuç olarak açıldı. Ancak gerçekten spam ve yanıltıcı bir hesap ise açılmaz. bilginiz olsun.

   Cevapla
 11. Merhaba Kanalımın Adı Murad Asus 2 hafta önce youtubeda birisinin videomu izinsiz kullandığı için sikayet etmışdim. Şikayetden önce bu video kaldırılmış meğersem ve itirazımı boşuna göndermiş oldum. Ve haliyle Youtube-nin şübhesi doğrultusu altında kanalım askıya alındı. Bana bur mail gönderdiler ve şöyle yazıyordu: “Merhaba Murad Asus, Bu yasal istekteki bazı bilgilerin sahte olabileceği konusunda endişelerimiz var. Sonuç olarak, YouTube hesabınız feshedildi.” Bir google ürününe erişilemiyor forumunda defalarca itirazlar göndermeme rağmen “Sayın Kullanıcımız,
  İsteğinizi inceledik ve kısa süre önce bir itirazda bulunduğunuzu fark ettik. Lütfen önceki itirazınızın sonucunu bekleyin. İtirazla ilgili karar verildiyse lütfen o sonucu dikkate alın. Not: İkinci kez itiraz edemezsiniz. Saygılarımızla, YouTube Ekibi” diye otomatik mail atmaya devam ediyorlar. Sonra copyright@youtube.com e-postasına itiraz etdim kanalımın aktif edilmesini isterim diye. Bana bu epostadan cevap geldi. Şöyle yazıyordu: “Sayın İş Ortağı, Yasal taleplerin kötüye kullanımı nedeniyle hesabınız askıya alınmıştır ve yeniden etkinleştirilmeyecektir.
  Saygılarımızla, YouTube Yasal Destek Ekibi” 2200 abunem vardı iyide izleniyordu. Kanalım 10 şubatda kapatıldı. Ne yapıcam ben?

  Cevapla
  • @Murad Asus

   İtiraz için birde mail atmayı deneyebilirsiniz . Sayfa sonundaki YOutube’un yardım linkine tıklayın ve ilgili sorunu seçip e-posta desteğine tıklayın.Umarım bir çözüm yolu elde edilir.

   Cevapla
   • @Nimet Tuba Öz

    support.google.com/youtube sitesini diyorsunuz galiba. burada hangi sorunu seçeyim ve nasıl devam edeyim?

    Cevapla
    • @Murad Asus

     aynen onu demek istedim. BU linke tıklayın telif hakkı ve content id talepleri ile iletişime geçmeniz lazım gibime geliyor.

     Cevapla
 12. selam Hocam.Ben Almanyada yasiyorum,Dün kanalima giremedim sebebi ise eskiden kapanan kanalim vardi o yüzden yeni kanalima da girmeme youtube izin vermiyor,söyle bir yazi cikiyor karsima
  ( Neues Konto kann wegen vorheriger Kontoprobleme nicht erstellt werden )
  anlami :yeni kanaliniz önceki hesabinizda olan sorundan dolayi devre disi diyor) ama kanalim su an aktif videolarim aciliyor.ama ben yönetici olarak giremiyorum kanalima! Ne yapabilirim lütfen yardimci olun. cok tsk ediyorum

  Cevapla
  • @Burak sempo

   Aleyküm selam. Youtube ile iletişime geçmeyi deneyin bence. Bu durum ile hiç karşılaşmadım. Ancak youtube’a e-posta göndermeyi deneyebilirsiniz. YOutube’un yardım linkine tıklayın ve ilgili sorunu seçip e-posta desteğine tıklayın. ve sorununuzu yazın. İnşallah olumlu geri dönüş yaparlar.

   Cevapla

Yorum yapın