Wi-Fi Şifremi UnuttumWi-Fi Şifremi Unuttum

Unutulan şifrelerin başında Wi-fi şifresi gelir. Sebebi ise telefon, tablet, bilgisayar hiç farketmez otomatik olarak bağlanır. Ve bizler bire kere tanımladığımız Wi-fi şifresini sonra ihtiyacımız olduğunda hatırlayamayabiliyoruz.

Örneğin bir yazılım güncellemesi, yada herhangibi bir sebep ile bilgisayar ağ ayarlarının sıfırlanması şifreyi yeniden tanımlamaya sebebiyet verir.

Sebep her ne olursa olsun, Wi-fi şifresini not almamış isek hatırlamak imkansızdır. Çözüm ise birkaç. alternatifimiz var,  yazılım kullanmak, modem arayüzünü kullanmak, ve çağrı merkezi.

Modem arayüzünü kullanmak hiç modem arayüzüze girmeyen kullanıcılar için karmaşık gelebilir. Ve Modem arayüzündeki yanlış işlemler sorunun büyümesine sebebiyet verebilir. Ancak modem arayüzüne aşina olanlar elbette modem arayüzünüde tercih edebilirler.

Öte yandan diğer alternatifimiz olan çağrı merkezinde yardımcı olabilirler ancak müşteri temsilcisine bağlanma, derdini anlatma vs. vs. pek çok uzun merhaleler sonrasında şifrenize ulaşırsınız.

Bunun çok daha kolay bir çözümü elbette var. WirelessKeyView isimli yazılım.  WirelessKeyView isimli yazılım ile unutulan wi-fi şifresini bulalım

Ufak, bir portable yazılım olan WirelessKeyView sürekli kullanmadığımız wi-fi ağ adını ve şifresini artı diğer bilgileri bize veriyor.

 WirelessKeyView

İndirme linkinden edineceğiniz yazılım Nirsoft’a aittir.

Rardan çıkartıp .exe’ye çift tıkladığımızda yazılım bize ağ adını ve şifresini veriyor.

Yazılımın, yalnızca kayıtlı Wi-Fi şebekeleri ile çalışacağını belirtmek isterim. Yani şebekelerin şifrelerini çözemez veya şifreleri kıramaz.

 

Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Nir Sofer
Boyut: 147 KB
Sistem: Windows Vista, Windows 7, Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2003 veya Windows Server 2008

Ana sayfası-indir    Alternatif link-indir

4 Yorum

  1. fizyboy Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir