Windows 10’dan Geri Dönüş Resimli anlatım!Windows 10 ‘u güncelleme gelmeden kurup eksik güncellemeden ötürü geri dönmek isteyenler yada güncellemeyi denetim masası üzerinden alıp beğenmeyenler için Windows 10’dan nasıl geri dönmek istiyor.

Microsoft güncellemenin denetim masası> Windows update ile yapılmasını sağlıklı bulduğunu diğer türlü resmi kaynaklı olsa bile yapılan tüm işlemlerde güncellemeler de eksiklik olacağını, dosyalarda uyumsuzluk olacağını üzerine basarak belirtiyorlar. Ayrıca güncelleme ile alacağınız Windows 10’un bilgisayarınıza en uygun, Windows 10 sürümünün geleceğini söylüyorlar.

windows-10-update

Bu arada resmi olarak sunulan bağlantı linkinde Windows 10 Home dağıtıldığını da belirtelim.

Bunun yanında kullanıcıların Windows 10 geçişlerinde yaşadıkları sorunlara gelecek olursak, yavaşlama, ısınma, pil ve geç açılma problemleri yaşıyorlar.


İşte Windows 10’dan nasıl geri dönülür resimli anlatımı:

Windows 10 ayarlarını sıfırlamak için:

Başlat Menüsü > Ayarlar ya da Bildirimler > Tüm Ayarlar diyerek gerekli olan ayarları açın.

Daha Sonra Güncelleme ve Güvenlik ayarlarını açın ve ‘Kurtarma’ bölümüne tıklayın.

windows10-

Karşınıza çıkan menüde ‘Bu bilgisayarı sıfırla’ seçeneneğini seçio ‘Başlayın’ yazısına tıklayın.

Bu işlem ile mevcut ayarlar sıfırlanacak ve Windows’unuzu yeniden yükleyebileceğiniz gibi hemen altında bulunan ‘Windows 8.1’e geri dön’ ile de geri dönebilirsiniz.

‘Başlayın’ bölümüne tıkladıktan karşınıza çıkan 3 seçeneğin hangisini istiyorsanız onu uygulayın.

windows 10-2

Bu kurtarma aracı microsoft’a gelen şikayetlerde sonra kullanıcılara sunulmuş olup kullanımı ise bir aydır. Bİr ay sonunda geri dönüş için Format atmanız gerekecek.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir