Windows 10’dan Memnun Kalmadınız Mı?Windows 10’dan Memnun Kalmadınız Mı?

Windows 10’un 29 Temmuz itibari ile dağıtımı başladı. Pek çok kullanıcının bilgisyarında görülen Windows 10’a yükselme kimi bilgisayarlara henüz ulaşmadı.

Kullanıcıların Windows 10 ‘a yoğun ilgisinden dolayı Microsoft’un yayınladığı Resmi windows 10 ‘da bazı bilgisyarlarda oto güncelleme ile alınmadığı için hatalar meydana geldi.

Bu yüzden Microsoft’Un şu an tavsiye ettiği Windows update’de Windows 10 ‘u alın güncellemesini görmeden resmi de olsa Windows 10 ‘u indirmemeniz şeklinde .

Şayet Windows 10’u indirip hatalar aldı iseniz, Microsoft’a gelen şikayetler doğrultusunda Windows 10’dan geri dönüş yayınlandı.Ancak bu geri dönüşün 1 aylık bir zaman zarfı bulunuyor. Bir ay sonra Windows 10’dan eski işletim sisteminize geri dönüş sadece format ile yapılabilecek.

Windows 10’dan nasıl geri dönülür?

1.Başlat menüsüne tıklayın. Ardından ekranda gördüğünüz “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

2. Ayalar menüsünde “Güncelleştirme ve güvenlik” seçeneğine tıklayın.

3. Güncelleştirme ve güvenlik bölümünde sağ tarafta bulunan “Kurtarma” seçeneğine tıklayın.

4. Kurtarma seçeneğinde Windows 10’a yükseltmeden bir önceki işletim sisteminiz hangisi ise o sisteme geri dönebilme seçeneğiniz olacak. Bu bölümde Windows 8.1’e geri dön opsiyonu altındaki “Başlarken” seçeneğine tıklayın.

5. Şayet Windows.old (Eski Windows yüklemesi) klasörünü silmediyseniz Eski windows sisteminize geri dönebiliyorsunuz Ancak sildi iseniz Formatsız geri dönüş yapamayacaksınızç

6. “Başlarken” seçeneğine tıkladıktan sonra “Neden Eski Sürüme Geri Dönüyorsunuz?” anketini göreceksini anketi doldurup ilerleyin.

7. Son olarak Windows 10 geri dönme işlemini isteğinize uygun sıfırlama ayalarını seçerek başlatabilirsiniz.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir