iOS 10.0.2 Güncellemesi Kulaklık Sorununu ÇözdüiOS 10.0.2 Güncellemesi Kulaklı Sorununu Çözdü

iOS 10.0.2 güncellemesi yayınlandı

Apple kullanıcıların kulaklık problemleri ile yaşadıkları sorunu yeni güncellemesi ile düzeltilirken, iCloud fotoğraf arşivi için de iyileştirmeler de yaptı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte iOS 10 ‘a geçen Apple ürünleri yeni güncelleme ile birlikte sorunlarıda beraberinde getirdi. iPhone 7’yi satın alan kullanıcıların sorunu telefonlarına Lightning kulaklık taktıklarında, kulaklığın ses denetimlerini yapamadıkları ile ilgili idi.

Apple tamda bu noktada iOS 10.0.2 güncellemesi yayınlayarak sorunu bertaraf etti.

Ayrıca iOS 10.0.2 güncellemesi ile birlikte kulaklık takılıyken ses denetimlerine ulaşamama sorunu giderilirken, kulaklık olmadığında da kullanıcının istediğini denetimi yapabilemesini sağladı. Ve iCloud ile ilgili güncelemede 10.0.2 dahilinde.

iCloud fotoğraf arşivlerine giren kullanıcıların sıkıntısı uygulamanın geri atması yönünde idi. Ve bu sorunda güncellem ile çözüldü.

Cihazımı iOS 10.0.2 Güncellemesi Nasıl Yükseltirim?

Cihazlarınızın menüsünden Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme sayfasına girin. Ve normal güncellemelerde olduğu gibi aynı yolu izleyin. iTunes’a bağlayıp, güncellemeyi indirmeniz gerekiyor. Güncelleme halihazırda ülkemizde de kullanılabilir durumda.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir