Windows’da Sağ Köşede Bildirimler Hemen Kayboluyorwindows sağ bildirim süresi

Windows’da sağ köşede uyarı bildirimlerini okuyamadığımız ve o uyarı bildirimini görmediğimiz zamanlar oluyor. Sebebi ise kısa sürede ekrandan kaybolması.

Bilgisayarda çalışırken bazen farkında bile olmadan sağ köşede bildirimlerin ekrandan kısa sürede kaybolmasını istemiyorsanız bir kaç ayar ile bunu gerçekleştirebiliriz.

Bu bildirimlerin kısa sürede yok olması bazen hataları hatta bazen virüs uyarısını bile görememize sebebiyet veriyor. Geçtiğimiz günlerde aynı şey benim başıma geldi. Normalde 5 saniye de kaybolan bildirimi son anda fark ettim diyebilirim. Ve ne olduğunu da göremedim.

bildirimler

Elbette bu bildirimler biz bilgisayarı açık bıraktığımızda biz pc başında değilken de gelip kaybolabilir ancak bu nadir olabilir. Çünkü bildirimler asıl biz işlem yaparken belirir.

Örneğin bir dosya indirdiğimizde virüs taraması yapar ve dosyanın durumu hakkında bilgi verebilir. Yada bir uygulamanın varsayılan ayarını başka bir uygulama değiştirmiş olabilir. Ve o an dikkat dağınıklığından 5 saniye kısa gelebilir. Bu süreyi 5, 7 , 15, 30 saniye ye çıkartabileceğimiz gibi, 1 ve 5 dakikalık bir ayarda yapabilme imkanımız var.

Sağ köşedeki bildirim süresi nasıl değiştirilir

Başlat menüsüne tıklayın.
Ayarlara tıklayın.
Erişim kolaylığına tıklayın.

Sol sutündan diğer seçenekleri tıklayın.

windows ayarlar-erişim koalylığı

Bildirimleri şu süre boyunca göster açılır menüsünden istediğiniz süreyi seçebilirsiniz.

bildirimlerin gösterim süresi

Şayet sizin bilgisayarınız da sağ köşede bildirimler görünmüyorsa aşağıdaki konumuza göz atabilirsiniz.

Windows’da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir