Görev Yöneticisindeki İşlemler Nasıl Kopyalanır Görev Yöneticisindeki İşlemler Nasıl Kopyalanır 

Görev Yöneticisi, Windows işletim sisteminini yönettiğiniz yerdir. Sıkışmış programları kapatmak veya şüpheli bir arka plan işlemini kontrol etmek için kullandığımız görev yöneticisinden işlemlerin durumunu kopyalayabilirsiniz.

Böylelikle belkide işinize çok yarayacak bir bilgiye sonradan erişmek üzere not alabileceğiz. Görev yöneticisinde kopyala yapıştırma özelliği pek çok işlemlerde zaman kazandıracak. Tıpkı görev yöneticisin de pek çok kontrollerimizde karşımıza çıkan sorunları tespit etmede yararlı olduğu gibi.

Örneğin, an olur yinelenen bir işlemi veya CPU’nuzu belirleyen kötü bir yazılımı  taramak için gerekir. Bunun için bir veri toplamak istersek Print Screen  tuşuna basıp ekran kaydı almak yerine Not defterine yada excel gibi araç ile buradaki veriyi CTRL+V işlemi ile aktaracağız.

Belkide hiç bilmediğiniz bir yazılım arka planda çalışıyordur. Ve bunu da google da aratmak isteyebilirsiniz. Ancak ismini doğru yazmak içinde kopyalamak isteyebilirsiniz. Daha pek çok neden sıralanabilir. İşin özü bu işi nasıl yapacağımızda.

Görev yöneticisindeki işlemler excel yada not defterine nasıl kopyalanır?

Yapmamız gerekenler çok basit, ben excel tercih ediyorum. sebebi ise kutulara bölerek olmasıdır. Not defteride olur ancak biçimlendirme biraz kayacaktır.

Şimdi görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev yöneticisini tıklayın.
Şayet görev yöneticisi küçük ise ayrıntılara tıklayıp işlemi çoğaltın. Böylelikle tüm işlemler ekrana yansır.

Görev yöneticisi

Gelişmiş görünümde, Ayrıntılar sekmesine gidin. Kopyalamak istediğiniz İşlemi seçip> Klavyede Ctrl + C tuşlarına basın.

görev yöneticisi kopyalama

İşlem bilgileri, Windows panosuna kopyalanır.Not defterini yada excel ‘i açıp CTRL+V ‘ yi tuşlayın. Sütun üstbilgilerinin kopyalama yapıştırma işlemine otomatik olarak dahil edildiğini göreceksiniz.

Aynı adımları Hizmetler sekmesinden de deneyebilirsiniz.

görev yöneticisi hizmetler sekmesi

Kopyalama işlemi yapar. Ancak bu kopyalama işlemi grafikleri içermez.

2 Yorum

  1. Fisun 5 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 5 Mart 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir