29 Temmuz Son GünWindows 10’a ücretsiz sahip olmak için son 29 gün kaldı!

Windows 10 ücretsiz sunulmaya başladığından beri pek çok kişi bu sürüme terfi etti. Bir kısım kullanıcı ise eski işletim sistemlerinde kalmaktan yana oldular.

Windows 10’a geçiş oldukça sıkıntılı oldu. Driverlar çalışmadı, ekran kartlarında sorun oldu vs. vs. Pek çok hata ile birlikte pek çok açıklarda beraberinde geldi.

Windows 10'a ücretsiz sahip olmak için son 29 gün kaldı!

Özellikle Windows 10’da güvenlik açıkları ve kullanıcı bilgilerinin toplanması ile ilgili haberlerde çok konuşulanlar arasında.

Driver sorunları ve yükleme sorunları zamanla aşıldı ancak pek çok kullanıcıyı rahatsız eden ise telemetry. Cortana ile windows 10’da pek çok izleme bilgilerini de topluyor kullanıcılar hakkında.

İzlenme verilerinin kapatılması ise ayarlardan geçiyor ve tabii ki Windows 10 ‘da telemetry kapatma ile ilgili yazılımları yada kodları kullanabilirsiniz.

Peki mart ayında gerçekleştirilen Build 2016 Geliştiriciler Konferansı’ndaki açıklamalara göre Windows 10’u kaç kişi kullanıyor?

Microsoft’un açıklamalarına göre 270 milyon cihazda kullanıldığı söylendi ve konferansdan beş hafta sonra 300 milyon cihazda kullanıdıldığı açıklandı. Ve bugün 350 milyonu aşan cihazda Windows 10 kullanılıyor.

Windows 10 üzerindeki gelişmeler ise 2 Ağustos’da kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Microsoft, Windows 10 Anniversary Update isimli çalışmasında açıkları kapatma üzerinde uğraşıyor.

119 Dolar ödenecek!

Henüz Windows 10’a geçmeyenler ise 29 Teemuzdan sonra 119 ücret ile satın almaları gerekecek. Ücretsiz lisans için son 29 gün..Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir