Akıllı Telefonlara 10000mAh Batarya Gelecek Mi?Akıllı Telefonlara 10000mAh Batarya Gelecek Mi?

Akıllı telefonların batarya sorunu 10000mAh batarya ile çözülecek ama…

Akıllı telefonların batarya tüketimindeki verimsizlik, kullanıcıların da canını sıkarken firmaları zora düşürdüğü kesin. Üreticiler yazılımsal ve hızlı şarj odaklı çözümler sunarken, kemerler, kağıt piller , yedek piller vs. gibi durum kurtarıcıları ortaya çıkıyor.

Ancak kullanıcıların istediği ise akıllı telefonlardan aynı verimi alıp 3 günlük şarj dayanma süresi. Son olarak bu yönde 6000mAh seviyesinde bir üretim olmuştu ki bu seferde modelin kalınlaşması gibi bir durum söz konusu oluyor.

Şimdi de akıllı telefon üreticisi Qukitel, 10000mAh gücünde batarya taşıyan bir akıllı telefon projesi üzerinde çalışıyor. Firmanın amacı en azından bu projeyi bir prototip seviyesine getirebilmek.

Demo maketlerine 10000mAh batarya ile telefonun görüntüsünün taşınabilir şarj cihazı görünümü aldığı bir gerçek. Firma ise bunu biraz daha inceltmenin yollarını arıyor ve şimdilik proje için net bir tarih veremiyor.

Kullanıcıların son zamanda güçlü batarya isteği ile göze alınırsa telefonlar için gelinen incelik geriye bir dönüş yapacak ve yine kalın telefonları görmemiz mümkün olacak. Ama bataryası ile 2 veya 3 gün kullanım süresi olan akıllı telefonlar olacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir