Google İntikam İçin Uygunsuz Yayınlara İzin Vermeyecek!Google İntikam İçin Uygunsuz Yayınlara İzin Vermeyecek!

Google, kullanıcıların kişilik haklarına saygı göstererek yeni bir karar aldı ve intikam için yayınlanan uygunsuz içerikler arama sonuçlarında çıkmayacağını Google Search’ın kıdemli başkan yardımcısı Amit Singhal tarafından bir blog gönderisinde açıklandı!

Google kullanıcılardan daima artı puan alarak arama motorunu güzelleştirmeye ve arama sonuçlarına kalite getirmeye çalışıyor. Son olarak Google’ın aldığı karar ise “intikam içerikli uygunsuz sitelere RET çekti.

Sevgilisinden ayrılanların intikam almak için mahrem fotoğraflarını sitelerde sergilenmesinin kişilik haklarına zedeleyici ,özel hayata, mahremiyete saygısızlık ve ahlaksızlık olarak nitelendiriliyor. Hali hazırda zaten suç ve cezası olan olan bu yayınlar için bir çok ülkenin kanunlarında da yasaklı ve cezalar veriliyor.

Google, önümüzdeki günlerde görüntülerin, uygunusz içeriklerinin kaldırılmasına özel bir talep formu hazırlayacak. Singhal, bu işlemin “intikam amaçlı uygunsuz içerik sorununu çözmeyeceğini” çünkü görüntülerin, arama sonuçlarından çıkarılan sitelerde yer almaya devam edeceğini, ancak en azından Google’ın faydalı bir adım attığını umduklarını söylüyor.

Her zaman ki gibi Google’ın bu siteleri nasıl tespit edeceği bilinmiyor. Ve birde intikam amaçlı videolar için nasıl bir tutum sergileneceğide. Bakalım ilerleyen günlerde Google Videolar içinde bir temizlik işlemi yapacak mı?

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir