Akıllı Kolye İle Boyun Ağrısından Kurtulun!Akıllı Kolye İle Boyun Ağrısından Kurtulun!

Teknolojide sınır yok. Akıllı ürünler hayatımıza girdikçe sıradaki ne var diye düşünür olduk. Evet sırada ise Akıllı Kolye var! Kickstarter’da bağış toplanan Akıllı kolye boyun ağrılarını önlüyor. Fineck isimli kolye sade ve şık tasarımı ile dikkatleri çekiyor. İlk bakışta sağlık için olduğunu kimse anlamayacak şekilde tasarlanmış. Özellikleri ise benzeri akıllı ürünler gibi gidilen mesafeyi ölçüyor, adım sayıyor vs. Fineck’i farklı kılan ise boyun sağlığını koruması…

Boynun pozisyon, denge ve duruşunu algılayan Fineck, boynun arka tarafındaki sensörü ile veri topluyor. Ve sürekli hareketsiz kaldığınızda akıllı ürün size bir bildirim gönderiyor.

 IP6 sertifikası olan Fineck’e az miktarlarda su ile temas etmesinde sorun yaratmıyor. Üstelik Fineck kesinlikle allerji riski olmayan bir ürün. Çünkü Dünya’da bir ilki gerçekleştirip giyilebilir ilk titanyum ürün oldu.

fineck-3

Fineck ile sağlığınızı korurken eğleneceksinizde!
Küçük oyunları içinde barındıran Fineck elbetteki sağlık ile ilgili aktivite sergilemenizi istiyor. Boyun hareketleri egzersizleri Fineck ile eğlenceli bir oyun haline geliyor. Kickstarter’da 20 bin dolar bağış bekleyen biz konuyu hazırlarken 8676 $ dolar bağışı elde etti. Proje  2015’in Ocak ayı içerisinde saat 02:49  ‘da son bulacak. Akıllı Kolye Fineck’in 2015’in  nisan ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

fineck

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir