Windows 10-8 ve 7 de Bluetooth Nasıl Devre Dışı BırakılırKablosuz olarak cihazlar arası aktarım sağlamanın yollarından biri de Bluetooth.

Daha önceki konularımızda Wİndows 10’da bluetooh yolu ile nasıl aktarım yapabileceğimizden bahsetmiştim. İlgili konu linkini yazı sonunda bulabilirsiniz.

Bugünkü konumuzda ise Bluetooth’u nasıl kapatabileceğinizden yada başka bir deyişle Bluetooth’u nasıl devredışı bırakabileceğimizden bahsedeceğim.

Windows 10 windows 8 ve windows 7 ‘de Bluetooth’u Devre Dışı Bırakmanın Yolları: 

1. Başlat Menüsünü tıklayın. Cihazlara tıklayın. Şimdi sol sutunda Bluetooth yazısını göreceksiniz. Bluetooth ayarlarını açmak için tıklayın.

Cihazlar bluetooth ayarları

Bluetooth’u devre dışı bırakmak için, Bluetooth anahtarını Kapalı konuma getirin.

2. Bluetooth’u Kapatmak için ikinci bir bir ayar da Ayarlar> Ağ ve İnternet> Uçak modu> Kablosuz cihazlar> Bluetooth’u Aç veya Kapat ile tercih uygulanabilir.

Ağ ve internet bluetooth ayarları

3. Bluetooth’u Kapatmak için üçüncü seçenek ise, Windows 10 da bulunan Görev çubuğunun sağ köşesindeki Eylem Merkezine Bluetooth  kutusuna tıklamaktır.Bu şekilde  Bluetooth’u kapatıp , açabilirsiniz.

işlem merkezi Bluetooth ayarları

Şayet Windows 10’da Ayarlar aracılığıyla Bluetooth’u kapatamazsanız, Aygıt Yöneticisi aracılığı ile de kapatabilirsiniz. Bu yöntem Windows 7 , Windows 8.1 içinde geçerlidir.

aygıt yöneticisi Bluetooth ayarları

4. Aramaya ‘aygıt yöneticisi’ yazın ve sonuçlarda çıkan aygıt yöneticisini açmak için arama sonucuna tıklayın.

Bluetooth’u sol köşedeki oktan genişletin. Bluetooth bağlantısını seçin, üzerine sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak’a tıklayın.

Windows 10 Bluetooth Dosya Aktarım Sorunu

Windows 10’da Bluetooth İle Dosya Aktarımı

YOUTUBE VİDEO İZLE:

Windows 10-8 ve 7 de Bluetooth Nasıl Devre Dışı Bırakılır

 

2 Yorum

  1. tahsin ak 22 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 22 Mart 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir