WatchOS 2’de Neler Var?WatchOS 2’de Neler Var?

Apple’ın güncellenen yazılımı watchOS 2 ile akıllı saatiniz daha fazla kişiselleştirebiliyorsunuz.

Daha renkli çizimler gönderin.

Digital Touch, çizimler yapmanıza ve yaptığınız çizimleri diğer Apple Watch kullanıcılarına göndermenize imkan verir. Ve şimdi, aynı çizimde birden fazla rengi kullanarak kendinizi ifade edebilir, böylece dijital sanatınızı daha da yaratıcı hale getirebilirsiniz.

Apple Watch’taki Arkadaşlar özelliği sayesinde, yakınlarınız daha da yakınınızda.

watchOS 2 ile şimdi birden fazla Arkadaşlar ekranı oluşturabilir ve her birine 12 kişi ekleyebilirsiniz.

Yeni kadranlar:

Hong Kong, Londra, Mack Lake, New York ve Şanghay’ın 24 saat boyunca çekilmiş hızlandırılmış videolarını, fotoğraflarınızı veya fotoğraf albümlerinizi saat kadranınızda gösterebilirsiniz.

Apple Watch’ınızın kadranına uygulamaları yerleştirin:

Digital Crown’u çevirerek dün, bugün ve yarının etkinlikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zamanda Yolculuk ile, Digital Crown’u çevirerek dün, bugün ve yarının etkinlikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Yarınki öğle yemeğinde havanın nasıl olacağını görebilir, günün ilerleyen saatleri için programınıza göz atabilir veya geçmişe doğru giderek, kaçırdığınız haber başlıklarını okuyabilirsiniz. Şu anki zamana dönmek için, Digital Crown’a basmanız yeterli.

Komplikasyonları kişiselleştirmenin yeni yolları.

Komplikasyonlar, doğrudan saat kadranınızda görebildiğiniz, Aktivite halkaları veya yaklaşan Takvim etkinlikleri gibi önemli bilgilerdir. Şimdi, watchOS 2 ile, App Store uygulamalarındaki bilgileri de komplikasyon olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece United uçuş saatlerine kolayca göz atabilir veya VW e-Golf’ünüzün şarj durumunu takip edebilirsiniz. Ve bu, Apple Watch’unuzu kişiselleştirmenin yollarından sadece bir tanesi.

Baş ucu modu:

Akıllı saatinizi şarja takın ve sonra saatinizi yan koyun. Saatiniz otomatik olarak başucu moduna geçiyor.

Apple Watch’ın üzerinde Maillerinizi Siri ile yanıtlayın.

Apple Watch ile, mail’leriniz doğrudan bileğinize gelir. Ve watchOS 2 sayesinde, şimdi onlara yanıt da verebilirsiniz. İletinin sonundaki Yanıtla düğmesine dokunmanız yeterli. Dikte özelliğiyle yanıtınızı yazdırabilir, emoji gönderebilir veya hazır mesajlardan birini seçebilirsiniz.

Siri’den daha fazlasını isteyin.
Siri, watchOS 2 ile her zamankinden daha kullanışlı bir kişisel asistana dönüşüyor. Şimdi, sesli komutları kullanarak belirli bir antrenmanı başlatabilir, Bakışlar’a göz atabilir, toplu taşıma bilgilerini alabilir, sözlükten bir sözcüğün anlamına bakabilir ve hatta vereceğiniz bahşişi bile hesaplayabilirsiniz.

iPhone’daki gibi haritaları Apple Watch’ta da yol tarifini saat üzerinden takip edebilirsiniz.

 Harita o anki konumunuza göre size en iyi rotayı gösterecek yol arkadaşıdır. Ve watchOS 2’ye eklenen Toplu Taşıma özelliği sayesinde, şimdi tek bir rota üzerinde birden fazla toplu taşıma aracını kullanabilirsiniz. Üstelik, dünya üzerindeki belirli şehirler için, ayrıntılı haritaların yanı sıra tren, metro ve otobüs saatlerini de bulabilirsiniz. Ayrıca, durağınıza yürüyerek nasıl gidip geleceğinizle ilgili yol tarifi de alabilirsiniz.

Etkinleştirme Kilidi ile saatinizi koruyun.
watchOS 2’de, Etkinleştirme Kilidi adını verdiğimiz yeni bir güvenlik özelliği bulunur. Bu özellik, saatinizi etkinleştirebilmeniz için iCloud Apple ID’nizi ve parolanızı girmenizi gerektirir. Sonuç olarak, Apple Watch’unuz kaybolsa veya çalınsa bile, bilgileriniz güvende kalır.

watchOS 2 hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınYorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir