Windows 10 da Gizli Yönetici Hesabını Nasıl Aktif EderizWindows 10 da Gizli Yönetici Hesabını Nasıl Aktif Ederiz - www.ceofix.com

Windows 10 da admin hesabımız ile bilgisayarı yönetirken ters giden birşeyler olursa gizli admin hesabını kullanabiliriz.

Elbette gizli admin hesabı nedir önce bu konuya değinmek gerekir. Çoğu işletim sisteminde, birtakım özel amaçlı ana hesaplar bulunur. Bu türden hesaplar çeşitli adlarda olabilir. Örneğin,superuser, root, supervisor, Administrator gibi.

Windows da bu isim Administrator olarak geçer.

Windows’un önceki sürümlerinde varsayılan olarak gelen yönetici hesabı Windows 10 ‘da gizlidir. Sebebi ise bu Administrator yani yönetici hesabı tam yetkiye sahiptir. Yani Windows’un en derin bölümlerine erişmeniz sağlar. Ve yapacağınız tehlikeli bir işlem ile de güvenlik olmadığı için sistemi bozabilirsiniz.

Ancak çoğu kişi ise zaten standart yönetici düzeyindeki kullandığı bilgisayar sorunlarını çözmek için yerleşik olan Administrator hesabına erişmek ister. Çünkü bu tam erişim izinleri Administrator hesabındadır. Ve bu şekilde gerçekten sorunlu sistem sorunlarını çözebilirsiniz.

Windows 10 Yönetici Hesabı Nasıl Etkinleştirilir?

Yerleşik Yönetici hesabını, belirli bir sorunun giderilmesi için kullanabilirsiniz. Ancak işiniz bittiğinde devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim.

Yerleşik yönetici hesabını aktif etmenin yolu Cmd (Komut istemi) den geçer, ancak tüm bunlar ile uğraşmanıza gerek yok. Aşağıdaki VBS scripti ile kolayca Yerleşik yönetici hesabını açık konuma getirebilirsiniz.

Gizli_Admin_Ac.vbe dosyasına çift tıkladığınızda, admin hesabını aktif olacak. Oturumu yeniden başlattğınızda aşağıdaki resimdeki ekranı göreceksiniz.

Windows 10 Yönetici Hesabı Nasıl Etkinleştirilir? www.ceofix.com

Ve admin hesabına tıklayıp kullanabileceksiniz.  İlk defa admin hesabını etkinleştiriyorsanız bir süre siyah ve bir süre de mavi ekranda kalacaktır. Bu normaldir. Sebebi ise Windows 10 yönetici hesabında masa üstünü oluşturuyor.

Yönetici hesabında işiniz bittiğinde ise Gizli_Admin_kapat.vbe’e çift tıklayıp kapatabilirsiniz.

indir

Sizin için seçtiklerimiz:

Windows 10 Da Kullanıcı Profil Klasörünü Yeniden Adlandır

Windows 10 Hesap Resmi Nasıl Varsayılan Yapılır

Windows Oturum Açma Ekranını Atla

7 Mart 2017’de yayımladığımız konumuz 28 şubat 2019’da yeniden güncellenmiştir.

11 Yorum

 1. Enes 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
   • Unutma birgün 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
 2. Unutma birgün 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
 3. Faruk koru 🏅⭐⭐⭐ Öğr. Gör Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
 4. hakan 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
 5. tarık diken 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir