Word Ve Excel’de Açılan Son Dosyaları Gizlemeexcel ve word de son açılanlar geçmişi

Word ve excel’de son açılan dosya geçmişi nasıl kapatılır?

Microsoft’un veri toplama merakını yazılımlarına da yansıtıyor. Buna örnek olarak Word ve Excel’de kullanıcıları oldukça rahatsız eden son açılan dosyaları her defasında göstermesi. Gizliliğe önem vermediği bu ayarı 50 dosya ile geçmiş tutrup, varsayılan olarak bu ayarın açık gelmesinden belli.

Bir süre ayarlarına göz atmamıştım. Ancak artık can sıkıcı bir hal almaya başlayınca ayarları incelemeye başladım. Ve son açılan dosyaların geçmişini kapatma özellğini excel ve word ayarlarından yapabildim.

⇒2016 Word Ve Excel’i Boş Sayfa Olarak Başlatma

Güvenlik açısından, mahremiyet açısından bu ayar bence varsayılan olarak kapalı olmalı idi. Gelelim Word Ve Excel bu geçmişi nasıl kapatacağımıza?

Excel yada Word’ü açalım.
Dosya menüsüne tıklayın.

Excel'de Doldurma Tutamacını Gösterme Ve Gizleme

Sonra sol köşeden seçeneklere tıklayın.

Excel'de Doldurma Tutamacını Gösterme Ve Gizleme

Gelişmiş sekmesinden görüntü başlığında : Şu sayıda son çalışma kitabı göster kutucuğunu sıfırlayın. Orjinal ayar 50 olara geliyor. Nerede ise tüm geçmişiniz ile her excel ‘i açtığınızda görüyorsunuz. Lakin sıfırlamak yerine 1 yada iki yazabilirsiniz. tercih size kalmış.

excel gelişmiş ayarlar

Sonrasında tamam ‘a tıklıyoruz. Tekrar konrol edersek (aç) sekmesinde artık son açılanların olmadığını görebileceksiniz.
Kısa süre önce açtığınız herhangi bir çalışma kitabı yok. Çalışma kitaplarını göz atmak için bir yer seçin. Uyarısını göreceksiniz.

Aynı işlemi hiç bir değişikliği olmadan Word içinde yapabilirsiniz.

⇒Excel’de Doldurma Tutamacını Gösterme Ve Gizleme

2 Yorum

  1. bahadır 11 Aralık 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 11 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir