WhatsApp da Gönderilen Mesajları Düzenleme Ve İptal EtmeWhatsApp da Gönderilen Mesajları Düzenleme Ve İptal Etme

WhatsApp Son Firmware Güncellemesi ile Gönderilen Mesajları Düzenleme ve İptal Etme Özelliği Geldi

Bir milyardan fazla aktif bir kullanıcıya sahip olan WhatsApp geliştirmelere devam ediyor. Görüntülü arama özelliğinin ardından çalışmalara devam eden şirket, şimdilik iOS tarafından desteklenen ancak tam olarak duyurulmayan bir özellik iOS üzerinde görülüyor.

Güncelleme, WhatsApp ürün kodunu 2.17.1.869 gönderilen mesajı silme, fotoğrafı ve hatta gönderilen videoları da silme özelliğini içeriyor.

Öyle ya, herkesin yanlışlıkla bir metin mesajı gönderebilir, yazım hatası olabilir, ama ne gerek var bunu hemen silebilme keyfini kim istemez?

Whatsapp’da gönderilen mesajı silme için yazılı mesajın üzerine parmağınızı uzunca tutmanız gerek sonrasında ise revoke ‘yi tıklamanız gerekiyor. Gönderen kişinin o mesajı sildiğini belirten bir bildirim de karşı cihazın ekranında yazılıyor.

Şu an için android’de bu özellik bulunmuyor. Deneyen kullanıcılar aaa android’de de var diyebilir. Ancak silinen mesaj sadece kendi telefonunuzdan siliniyor. Eş zamanlı olarak karşı tarafında telefonundan silinmiyor.

Söz konusu özelliği, gizli bir özellik gün yüzüne çıkmayan resmi açıklaması bulunmayan bir özellik. Çünkü WhatsApp yama notlarında bu özellikden bahsetmedi. Şirket muhtemelen hala bu özelliği test ediyor ve beta safhasından çıktığında bu özelliği resmen bunu duyuracak.

Android kullanıcısına, gizli özellik tamamen optimize edilir edilmez yeni kaldırma / düzenleme seçeneğini cihazlarda yerini tam anlamı ile alacaktır.

WhatsApp topluluğu, aslında, bu özelliğin alıcının verilerini değiştirmesi gerekmediğini ve bunun yalnızca bir hata olabileceğini düşünsede, bu özelliğin skype’de de olduğunu biliyoruz. Ve bu özellik WhatsApp’ı rakiplerine kıyasla üstün tutacaktır.

WhatsApp’ın rekabetin önüne geçmek için elinden gelen her şeyi yaptığını düşünürsek bu özelliği yakında resmen duyurmasını bekliyorum.

2 Yorum

  1. Halit 17 Aralık 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 17 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir