Oculus Rift İçin 2016 Bekleniyor!Oculus Rift İçin 2016 Bekleniyor!

Dünyanın ilk sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’in 2016’nın ilk çeyreğinde çıkacağı açıklandı!

Oculus Rift’in fiyatı açıklanmadı ama sanal gerçeklik için özel olarak tasarlanmış yazılım ve donanımlara tamamen entegre bir yapıya sahip olacağı bildirildi. Oculus Rift’in 2016’nın ilk çeyreğinde çıkacağı bildirilirken, ön sipariş sürecinin de 2015’in son günleri başlayacak. Oculus Rift, 16-18 Haziranda Los Angeles’ta gerçekleşecek olan Electronics Entertainment Expo (E3) etkinliğinde tüm detayları ile ortaya çıkacak.

MWC2015: Sanal Gerçeklik Gözlüğü HTC Re Vive


Oculus Rift Hakkında!

2012’de Kickstarter projesi olarak meydana gelen Oculus Rift’in fikir babası Palmer Luckey. Palmer Luckey projesi için Kickstarter’dan 2.4 milyon doların üzerinde bir bağış topladı.

Exodrive Akıllı Kılıf’la Depolama Alanı Artıyor

Oculus VR şirketi, Oculus Rift’in, 2016’nın ilk çeyreğinde tamamlanmış bir tüketici ürünü olarak satışa çıkacağını duyurdu. Palmer Luckey, Kickstarter’dan önce bir forumda paylaştığı mesajında, “Bence bununla çok daha büyük bir sanal gerçeklik toplumu yaratabiliriz” derken vizyonunu ortaya koyuyordu. Oculus Rift bunu başardı ve 2014 yılında Facebook tarafından 2 milyar dolar karşılığında satın alındı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir