WhatsApp Hakkında 11 Bilgi!WhatsApp Hakkında 11 Bilgi!

WhatsApp sesli görüşmeler hakkında bilinmesi gereken bilgiler!

 

 

 1. WhatsApp’ın sesli arama, internet bağlantılı iletişim sağlıyor. Dolayısı ile WhatsApp ile yapacağınız konuşmalar, konuşma dakikalarınızdan sayılmıyor. WhatsApp’ın sesli arama özelliği Skype ve benzeri uygulamalar ile aynı.
 2. İnternete 3G ile bağlı iseniz  görüşmelerinizdeki veri aktarımı , aylık veya haftalık kotanızı etkileyecektir. WhatsApp’ın veri tüketimini telefonunuzun ilgili menüsünden izleyebilirsiniz.
 3. WhatsApp’ın sesli arama özelliği sürümü cihazında yüklü olanlar, uygulamanın arayüzünde Aramalar, Sohbetler ve Kişiler olmak üzere üç sekme görecekler, ilk sekme olan Aramalar’da arama geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.
 4. WhatsApp ile şimdilik sadece  sesli arama yapabilirsiniz.
 5. WhatsApp şu an için videolu görüşmeye izin vermiyor.
 6. WhatsApp araması yaptığınızda aynı telefonla konuşur gibi, cihazınızı kulağınıza götürerek konuşuyorsunuz.
 7. WhatsApp’ın sesli arama işlevine sahip Android’li ve iOS’lu herhangi bir kullanıcıyı aramanız mümkün.
 8. Türkiye dışında yaşayan bir arkadaşınızı aradığınızda da ücret ödemeyeceksiniz (veri ücretleri dışında), çünkü tüm veriler, mobil veri planınız veya Wi-Fi üzerinden iletiliyor.
 9. WhatsApp’ın sesli arama özelliği ile  WhatsApp yüklü olmayan kişileri arayamazsınız. Yalnızca WhatsApp yüklü kişileri, telefonunuzdaki WhatsApp üzerinden arayabilirsiniz.
 10. WhatsApp, sesli görüşmede ne kadar veri tüketiyor resmi bir açıklaması olmamak ile birlikte, kullanıcı testleri sonucunda ortaya çıkan verilerde,  1 dakikalık bir görüşmede 280KB – 330KB , 5 dakikalık bir görüşmede 1,1MB – 1,25MB veri tüketildiğini belirtiliyor. Aramaların 3G veya Wi-Fi üzerinden yapılması, veri tüketiminde önemli bir değişikliğe yol açmıyor. Yine de bu belirtilen rakamlar kesin sonuçlar değildir.
 11. WhatsApp’ın sesli arama özelliği, gayet temiz bir ses kalitesine sahip olmak ile birlikte görüşmelerinizde bir miktar gecikme ve yankılanmalar olduğunu fark edebilirsiniz.
 12. Viber kadar kusursuz bir görüşme sağlamasa bile WhatApp’ında görüşmesi şu hali ile memnun edici.

 

Bu Konulara da Bakabilirsiniz!

iPhone İçin WhatsApp Güncellendi- İndir!

WhatsApp Sesli Görüşme BlackBerry’de-İndir

WhatsApp Sohbetini Yedekleme!

WhatsApp’da Spam Mesajları Engelleme!

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir