OneDrive Nasıl KaldırılırOneDrive Nasıl KaldırılırOneDrive, varsayılan olarak Windows 10 ile gelen birçok uygulamadan biridir. İşletim sistemi üzerinde çevrimiçi saklama ve dosya senkronizasyonu sağlar eğer bir Microsoft hesabı ile oturum açarsak One Drive uygulamasını hemen kullanabiliriz.

Microsoft Bu uygulamanın kaldırılmasına uzun süre izin vermedi halbuki Google Drive, Amazon Drive, Dropbox… gibi farklı çevrimiçi depolama birimleri kullananlar için OneDrive tamamen gereksizdi en nihayetinde Microsoft hatasını kabul etmiş olacakki Onedrive a kaldırma (uninstall) seçeneği ekledi işte nasılı:

1. Sağ alt köşedeki windows ikonuna tıklayıp sonrada Ayarlar diyoruz
2. Açılan ekranda sistem kısmına tıklıyoruz

windows ayarları
3. Uygulama ve özellikler kısmına tıklayıp Kaydırma çubuğunu aşağıya dopğru kaydırıp Onedrive ı buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz , hemen alt kısmında “Değiştir” ve “Kaldır” butonları beliriyor bunlardan kaldır olanına tıklayıp Onedrive ı kaldırıyoruz

one drive kaldır

Kaldır butonuna tıkladığımızda Bu uygulama ve onunla ilgili bilgiler kaldırılacak diye bir uyarı alacağız

one drive kaldır onayı

Böylece Onedrive uygulaması kaldırılmış olacaktır fakat unutulmaması gereken şey bunun senkronize bir OneDrive klasörünü kaldırmayacağıdır , en son baktığımda Microsoft’un destek sayfasında (son değişiklik tarihi 18 Ağustos 2016 deniyor) OneDrive’ı kaldıramayacağınızı belirtmektedir , sanırım değişiklik bundan sonraki bir tarihte gerçekleşti.

OneDrive’a tekrar ihtiyacınız varsa?

OneDrive’ı daha sonra tekrar kullanmanız gerekiyorsa iki seçeneğiniz vardır. OneDrive’ın uygulama sürümünü Windows Mağazasından yükleyin veya bunun yerine OneDrive’ın masaüstü sürümünü sisteminize indirin ve yükleyin.

2 Yorum

  1. seyfi dursun 25 Ocak 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 25 Ocak 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir