OneDrive Nasıl KaldırılırOneDrive Nasıl Kaldırılır

OneDrive, varsayılan olarak Windows 10 ile gelen birçok uygulamadan biridir. OneDrive işletim sistemi üzerinde çevrimiçi saklama ve dosya senkronizasyonu sağlar. Eğer bir Microsoft hesabı ile oturum açarsak One Drive uygulamasını hemen kullanabiliriz.

Microsoft OneDrive uygulamasının kaldırılmasına uzun süre izin vermedi halbuki Google Drive, Amazon Drive, Dropbox… gibi farklı çevrimiçi depolama birimleri kullananlar için OneDrive tamamen gereksizdi en nihayetinde Microsoft hatasını kabul etmiş olacakki Onedrive a kaldırma (uninstall) seçeneği ekledi işte nasılı:

Windows 10’dan OneDrive Nasıl kaldırılır?

1. Aramaya denetim masası yazıyoruz ve denetim masasını açıyoruz. Denetim masasını açmak için linkteki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz tıklayın>> Windows 10 da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu
2. Açılan ekranda program kaldır’a  tıklıyoruz.

OneDrive Nasıl Kaldırılır

3. Program kaldır veya değiştirde Onedrive ı buluyoruz ve üzerine sağ tıklıyoruz.  “Kaldır” butonuna tıklayıp Onedrive ı kaldırıyoruz.

OneDrive’a tekrar ihtiyacınız varsa?

OneDrive’ı daha sonra tekrar kullanmanız gerekiyorsa iki seçeneğiniz vardır. OneDrive’ın uygulama sürümünü Windows Mağazasından yükleyin veya bunun yerine OneDrive’ın masaüstü sürümünü sisteminize indirin ve yükleyin.

OneDrive Bilgisayar Açıldığında Açılmasın

Windows 10 da Masaüstüne OneDrive Simgesi Ekleme

İlk Yayınlanma tarihi: 25 Oca 2017’dir. Makale 29 Aralık 2019’da yeniden güncellemiştir.

4 Yorum

  1. büşra demir 🏅⭐⭐ Öğretmen Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
  2. seyfi dursun 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir