OneDrive Nasıl Kaldırılır

OneDrive Nasıl Kaldırılır

OneDrive, varsayılan olarak Windows 10 ile gelen birçok uygulamadan biridir. OneDrive işletim sistemi üzerinde çevrimiçi saklama ve dosya senkronizasyonu sağlar. Eğer bir Microsoft hesabı ile oturum açarsak One Drive uygulamasını hemen kullanabiliriz.

Microsoft OneDrive uygulamasının kaldırılmasına uzun süre izin vermedi halbuki Google Drive, Amazon Drive, Dropbox… gibi farklı çevrimiçi depolama birimleri kullananlar için OneDrive tamamen gereksizdi en nihayetinde Microsoft hatasını kabul etmiş olacakki Onedrive a kaldırma (uninstall) seçeneği ekledi işte nasılı:

Windows 10’dan OneDrive Nasıl kaldırılır?

1. Aramaya denetim masası yazıyoruz ve denetim masasını açıyoruz. Denetim masasını açmak için linkteki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz tıklayın>> Windows 10 da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu
2. Açılan ekranda program kaldır’a  tıklıyoruz.

OneDrive Nasıl Kaldırılır

3. Program kaldır veya değiştirde Onedrive ı buluyoruz ve üzerine sağ tıklıyoruz.  “Kaldır” butonuna tıklayıp Onedrive ı kaldırıyoruz.

OneDrive’a tekrar ihtiyacınız varsa?

OneDrive’ı daha sonra tekrar kullanmanız gerekiyorsa iki seçeneğiniz vardır. OneDrive’ın uygulama sürümünü Windows Mağazasından yükleyin veya bunun yerine OneDrive’ın masaüstü sürümünü sisteminize indirin ve yükleyin.

OneDrive Bilgisayar Açıldığında Açılmasın

Windows 10 da Masaüstüne OneDrive Simgesi Ekleme

İlk Yayınlanma tarihi: 25 Oca 2017’dir. Makale 29 Aralık 2019’da yeniden güncellemiştir.

“OneDrive Nasıl Kaldırılır” üzerine 6 yorum

  1. Benim bir sorum olacak direkt böyle kaldırırsam onedrivedaki dosyalar(örneğin masaüstü falan var) bilgisayardan silinir mi?

    Yanıtla
  2. OneDrive ın bu şekilde kaldırıldığını bilmiyordum , yabancı kaynaklarda bile Powershell scriptleri vs vermişler ama doğru dürüst kaldırılamıyordu , yazınızı görünce hemen denedim ve bingo kalktı , çok teşekürler iyiki varsınız

    Yanıtla

Yorum yapın