WhatsApp da İki Adımlı Doğrulama Nasıl EtkinleştirilirWhatsApp da İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir

WhatsApp, dünyadaki kullanıcılar için en popüler mesajlaşma uygulamasıdır ve sirket geçtiğimiz yıl uçtan uca şifrelemeyi başlatmıştı. Şimdi ise iki adımlı doğrulama kullanıcılara sunuldu.

Ve bu hafta İki Adımlı Doğrulama kullanıma sunuldu. Bu ekstra güvenlik katmanı, başkalarının mesajlarınıza erişmesini önlemeye yardımcı olur.

WhatsApp’da İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun. Ve ayarlara dokunun.

Hesap ve İki Adımlı Doğrulama’ya dokunun ardından Etkinleştir’e dokunun.

İki Adımlı Doğrulama'  İki Adımlı Doğrulama

Gelen ekranda altı basamaklı bir şifre girin.
Sonraki ekrana geçtiğinde ikinci kez aynı şifre ile doğrulamanız gerekir.

altı basamaklı bir şifre girin whatsapp iki adımlı şifre doğrulama

Bir sonraki ekranda unutmanıza karşın, parola sıfırlama ekranını geliyor. Ulaşılabilir bir mail adresi ile tamamlayın. Bu adım şart olmasa da
şifrenizi unutursanız hesabınızdan yedi gün boyunca kilitlenecektir. WhatsApp, şifrenizi hatırlamakta size yardımcı olması için, düzenli olarak şifrenizi girmenizi isteyecektir. İki adımlı doğrulama özelliğini devre dışı bırakmadığınız sürece bunu kapatmanız mümkün değildir.

iki adımlı doğrulama mail adresi onayı

İki adımlı Doğrulama ile ilgili Önemli Notlar:

Eğer iki adımlı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz ve WhatsApp’ı 7 gün boyunca şifre olmadan kullanırsanız, numaranızın WhatsApp’ta tekrar doğrulanmasına izin verilmez.
Bu nedenle, eğer şifrenizi unutursanız ve iki adımlı doğrulamayı sıfırlamak için bir e-posta adresi eklemediyseniz, WhatsApp’ı 7 gün boyunca şifre olmadan kullanırsanız, numaranızın sizin tarafınızdan bile WhatsApp’ta tekrar doğrulanmasına izin verilmez.

Bu 7 günün sonunda, numaranızı şifre olmadan WhatsApp’ta tekrar doğrulayabilirsiniz, ama doğrulama sonrasında bekleme durumundaki tüm mesajlarınızı kaybedersiniz – bu mesajlar silinir.

Eğer WhatsApp’ı son kullanmanızın üzerinden 30 günden fazla zaman geçmişse ve şifrenizi unuttuysanız, numaranızı tekrar doğruladığınızda, hesabınız silinip, yerine yeni bir hesap açılacaktır.

WhatsApp Hakkında 11 Bilgi!
WhatsApp Sonunda Masaüstünde!
WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Yüklenir?

2 Yorum

  1. yusuf taş 22 Şubat 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 22 Şubat 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir