Android Cihaza Özel Zil Sesi Nasıl AyarlanırAndroid Cihaza Özel Zil Sesi Nasıl Ayarlanır

Android telefonumuzdaki zil sesleri bazen yeterli gelmeyebilir. Sebebi ise hem etraf da sürekli aynı zil seslerinin olması olabilir.

Bende oldukça karıştırıyorum telefonum çaldı mı çalmadı mı? Klasik android zil sesini kullandığımda metro, otobüs gibi toplu taşımalarda yada arkadaş toplantılarında kimin telefonun çaldığı bazen anlaşılamayabiliyor.

Hatta çok komik durumlar ortaya çıkıyor. Bir telefon çalıyor iki- üç kişinin eli cebine gidip telefon aramaya başlıyor.

Sizde toplu ortamlarda aynı zil sesi kurbanı olmak istemiyorsanız zil sesini özel zil sesi yapabilirsiniz. Yada çok sevdiğiniz bir şarkı vardır ve o şarkıyı zil sesi olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Belki de benim aklıma bile gelmeyen başka bir nedenlerden dolayıda zil sesini özel yapmak isteyebilirsiniz.

İster bir şarkıyı keserek zil sesi yaparak , ister şarkıyı bütün olarak, isterseniz sıfırdan bir melodi yaparak zil sesini özelleştirebilirsiniz.

İşte adım adım Android telefonumuzda zil sesi nasıl değiştirilir?

Uygulamalar > ayarlar > Çağrı ya tıklayalım.

Çağrı ayarlarında zil sesi ve titreşim altında bulunan  telefon zil sesine tıklıyoruz. Sağ üst köşedeki müzik ikonuna tıklayın . alfabetik olarak müzik kütüphaneniz açılacaktır.

Buradan istediğiniz şarkıyı yada şarkıdan kestiğiniz melodiyi seçip bitti butonuna tıklayın. Artık telefonunuzun zil sesi sizin ayarladığınız özel sesi olacaktır.

Android Cihazda Google Hangouts Bildirim Sesini Ayarlama
Android Tarayıcınızdaki Yer İmleri Kaybolmasın
Android Telefonlardan Uygulama- Oyun Silme

Bir yorum

  1. Pelin Gürsu Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir