12″ Ekranlı Yeni Nesil Macbook Apple’ın Mağazası’nda12″ Ekranlı Yeni Nesil Macbook Apple’ın  Mağazası’nda

Apple’ın ince tasarımlı 12″ ekranlı yeni MacBook’u Apple Store’da satışa sunuldu.

Gümüş, altın ve uzay grisi ren seçeneği bulunan yeni nesil Macbook, 8 GB RAM ve Intel HD Graphics 5300 grafik çipi , 256 GB SSD’li 1,1 GHz çift çekirdekli Intel Core M modeliyle 4299 TL KDV dahil fiyattan  satışa çıktı. USB Type C portu ile kulaklık çıkışı ve şarj / data / video aktarımını tek bir giriş de birleştiriyor. Force Touch adı verilen teknolojiyi içeriyor ve cihaz, böylelikle trackpad üzerinde yaptığınız tıklamaları ne kadar güç kullanarak uyguladığınızı biliyor ve sizin cihaz ile daha farklı bir etkileşim sağlamanıza imkan tanıyor. Örneğin: Finder’da bir dosyayı açmadan önizlemesini görmek için trackpad’e sadece normalden daha sert bir şekilde tıklamanız yeterli oluyor.

İnce klavye: Yeni klavye, çok ince bir yapıya sahip olmasının yanında kelebek adı verilen bir mekanizma ile güncellenmiş. Bu mekanizma standart taşınabilir bilgisayar klavyelerinde bulunan makas tipi mekanizmaya göre tuşa köşesinden basıldığında bile tuşu daha dengede tutuyor ve böylelikle daha iyi ve kararlı bir yazım deneyimi ortaya çıkıyor.

13mm ve ağırlık olarak sadece 920gr.

Karşılaştırmak gerekirse MacBook Air en kalın noktasında 17mm ve 11″ ekran boyutlu olan versiyonun ağırlığı 1008gr. Cihaz aynı zamanda MacBook Air’e benzer olarak tüm gün batarya süresine sahip ve tek şarjla 10 saate kadar iTunes üzerinden film oynatabiliyor. Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.0 ile standart FaceTime kamerası bulunduruyor.

256 GB SSD’li Cihaz 4299₺, 512 GB SSD’li model ise, 5299₺ fiyat etiketi bulunuyor.
İki modelde de 9 aya kadar taksit ve siparişlerin 4-6 hafta arasında gönderiliyor. Sipariş vermek için ⇒  tıklayın

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir