Online Logo Tasarlama AraçlarıOnline Logo Tasarlama Araçları - www.ceofix.com

Web sayfalarını için banner nasıl hazırlanır?

Web sayfalarının olmazsa olmaz özelliklerinden biri logodur. Ve kesinlikle bir web sayfasını gösteren de logodur. Sitenin ismi bir yazı şeklinde bannerde yer alması yerine siteyi temsil eden logoyu hazırlamak zor değil.

Elbette photoshop bilgisi olanlar kendileri hızlıca hazırlayabilirler site logolarını. Ancak photoshop bilgisi olmayanlar için ise oldukça sevecekleri ve kolayca hazırlayabilecekleri online logo tasarım araçlarını kullanabilirsiniz.

İlk olarak, Blogger sayfamda kullandığım bir araç olan cooltext ‘den başlamak istiyorum. İlk adım olarak logo türünüzü seçin ve sonra logoda yazması gereken blog ismini yazın. Kullanmak istediğiniz fontu, boyutu ve blogunuza uygun renkleri seçin. Ve indirin.

İkinci olarak: Flaming text bir üstte paylaştığım siteye benzer şekilde kullanabilirsiniz.

Üçüncü önerim: Bu site biraz daha farklı online maker  burada add symbol’e tıklayıp logounuzu seçiyorsunuz. Vesite ismini yazıyorsunuz.

Dördüncü önerim ise Logomaker burada sektörü seçip ilerleyin. Ve arasında bir sürü reklam çıkacak. Logounuzu seçip tasarlayın.

Beşinci Önerim
daha önce başka bir konuda anlatmış olduğumuz Tailorbrands ile 5 dakikada kolayca tasarlayacağınız online logo tsarım araçlarından bir diğeridir. 

Altıncı Önerim ise, Canva ile logo tasarımıdır. Özel Logo Tasarlamaya Başla butonuna tıklayın.  Ve istediğiniz şekilde logonuzu tasarlamaya başlayın.

Ve sıra geldi yerleşime Oluşturduğunuz logoyu blog sayfanıza eklemek isterseniz Blogger kumanda panelinize girin.
Soldaki menüden Yerleşim’e tıklayın.

Sayfa Üst Bilgi Gadgetini düzenle dedikten sonra açılan pencreden Resim kısmında bilgisayarınızdaki tasarladığınız logoyu seçin ve seçeneklerden başlık ve tanımın yerine seçeneğini işaretleyin.

WordPress blogunuzda ise ortam ekleden resmi ekleyin ve Temaların özelleştir menüsünden resmi seçin yada header.php’den resim URL’sini yazarak ekleyin.

Not: Banner için tavsiye edilen siteler üyelik isteyebilirler.

Logonu Kendin Hızlı Ve Kolayca Oluştur

4 Yorum

  1. Gürkan dilek 23 Ağustos 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 23 Ağustos 2018 Alıntıla
  2. Furkan sal 7 Şubat 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 7 Şubat 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir