Şarj Tamamlanınca Uyarı Sesi Gelsin

Telefonun şarjı bittiğinde bildirim sesinin gelmesini nasıl sağlarız?

Şarj Tamamlanınca Uyarı Sesi Gelsin

Telefonların pili bitsin şarja takar ve unuturuz değil mi? Günlük hayat, koşuşturmaca ile geçerken telefonun şarjda olduğu bile çoğu zaman aklımıza gelmiyor. Bir ihtiyaç olup tekrar telefona işimiz düştüğünde ise telefonun çoktan şarj olduğunu görebiliyoruz. Elbetteki kimileri de şarj olsun artık diye unutmadan bekleyebilir ancak telefonun şarjda olduğunu unutanlar bence  oldukça fazladır.

Hatta işi masa başında olanlar, anneler için bu durum çok daha fazla olası olabilir. Peki ya telefonun şarjı tamamlandığında bir uyarı sesi gelirse nasıl olur? bence çok güzel olur.

Telefon şarj olduğunda bir uyarı sesi gelsin! istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirisiniz.

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz)

1- Telefonumuzdan Uygulamalar > ayarlar > Erişelebilirlik ayarlarına tıklayalım.

2- Erişilebilirlik ayarlarının içerisindeki alt menülerde “Pil Dolunca Ses Çal” ayarının karşısındaki anahtarı açık konuma getiriyorsunuz.

3- Sonrasında ise pil tam dolduğunda bir uyarı sesi duyuyorsunuz ve telefonu şarjdan çekebiliyorsunuz.

Şarj Tamamlanınca Uyarı Sesi Gelsin

Şayet bu hatırlatıcı ayarı sizin telefonunuzda yok ise bununla ilgili uygulamaları google play store’dan arayabilirsiniz.

Yayınlanma tarihi: 28 Kas 2019-güncellenme tarihi: 24-07-2021

 

“Şarj Tamamlanınca Uyarı Sesi Gelsin” üzerine 9 yorum

 1. Çok iyiymiş cidden , böyle bir özelliği aklımdan geçirmiş ve olmadığını sanmıştım meğersem elimizin altındaymış , süpersiniz.

  Yanıtla
 2. Merhaba. Farklı bir şey soracağım. Cihaz şarj için bağlandığında çıkan sesi nasıl kapatabiliriz ?

  Yanıtla
  • @Rooted User

   iki farklı marka telefonda da böyle bir ayar yok. Sistem dosyaları içerisinden bu işlem yapılabilir mi bilmemek ile beraber zaten cihazı root ederseniz garantisi varsa garanti kapsamı dışına çıkar. Bu işi çözmenin en basit yolu şayet o sese sinir olmaktan öte çevreye rahatsızlık verdiğinizi düşünüyorsanız telefonu şarja takmadan önce sessiz moduna alırsanız sadece titreşim duyacaksınız. Ses çıkmayacaktır. Ancak şarj olurken telefon çalmaz bu sebep ile şarja taktıktan sonra sesi açabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın