Spotify PlayStation’a Geldi!Spotify PlayStation’a Geldi!

Spotify ilk kez oyun konsollarında!

Spotify, PlayStation 4’e gelmesi ile birlikte  PS4′te oyun oynarken istediğiniz müziği dinleyebileceksiniz.  30 milyondan fazla şarkıdan oluşan Spotify arşivi ile her oyuna ve duruma uygun müzik seçeneğine ulaşabilecek.  41 ülkede piyasaya sürülen PS Music‘te kendi çalma listenizi hazırlayabilirsiniz ve şarkılar arasında geçiş yapabilirsiniz. iOS ve Android cihazlardaki Spotify uygulamasına benzer kontrol ünitesi bulunuyor .

  PS4’te ana menüden Spotify’a erişmek için PS butonuna basarak  ulaşabilir ya da bu butonu aşağıya doğru basılı tutarak hızlı menüye geçiş yapabilirsiniz, böylece oyun oynarken şarkıyı durdurabilir, atlayabilir veya sesini açabilirsiniz. PlayStation Music’te PS3 ve PS4 ile bugün kullanıma açılan Spotify, ayrıca Xperia  akıllı telefon ve tabletlerde de kullanılabilecek.

Spotify’ın Ürünlerden Sorumlu Başkanı Gustav Söderström, bu yeni anlaşmayla ilgili olarak, “Oyun oynarken, müziğin her zaman ayrı bir önemi vardır. Quake ve Counter-Strike gibi oyunları arka planda en sevdiğim müzikleri dinleyerek oynadığımı hatırlıyorum, bu şekilde oyun deneyimimi bambaşka bir seviyeye taşırdım. Bugün yaptığımız lansman ile, müzikle birlikte oyun sihirini geri getiriyoruz ve bunu yaparken de büyük ekranda harika görünen, çok güzel tasarlanmış, kullanımı kolay bir deneyim sunuyoruz.” dedi.

Sony Network Entertainment Uluslararası Başkanı John Kodera ise, “Dijital eğlencenin ilk akla gelen durağı olan Playstation’da dünyanın en etkili müzik servisini sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Dünyadaki milyonlarca kullanıcı artık PlayStation 4 ve PlayStation 3 konsollarından dijital müziğin keyfini çıkarabilecek. PlayStation Müzik, Spotify ile birlikte, oyuncuların PlayStation’dan beklediği en iyi eğlence deneyimini sunmak için gelişmesini sürdürecek.” açıklamasında bulundu.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir