Chrome Tarayıcıda Birden Fazla Favori Web Sayfalarını Açma

Chrome Tarayıcıda Birden Fazla Favori Web Sayfalarını Açma

Google Chrome Tarayıcısında İlk Açılışta Birden Fazla Web Sayfası Nasıl Başlatılır? Google Chrome kullanıcıların en çok tercih ettiği sevilen bir tarayıcı. Buna karşın pek çok özelliği var ancak kullanmıyoruz.  Hatta bazı özelliklerini bilmiyoruz bile.

İşte bugünkü konumuzda da belki bazı kişilerin bildiği ancak bazı kişilerinde bilmediği bir konu olan başlangıç sekmelerine değineceğim. Google Chrome tarayıcısını başlattığımızda ilk açılış sayfası olarak genellikle arama motoru ayarlıyoruz. Ancak bunun yanında birden fazla da sekme ayarlayabiliriz.

Ne Gibi derseniz? Yada bu ne işimize yarayacak derseniz şunu söyleyebilirim. İlk açılışta elbetteki arama motoru ekranı güzel. Ancak Tam olması gereken nedir? Peki ya günlük takip ettiğimiz sayfalara ne olacak? Her gün tek tek adres satırına yazarak mı ulaşalım? Yada yer imleri ekleyerek? Bir sürü site ekliyoruz ve takip etmeyi bile unuttuğumuz yada yetişemediğimiz oluyor öyle değil mi?

Gelin en çok takip ettiğimiz siteler yani olmazsa olmazımızı unutmayalım ve o siteler arama motoru ile birlikte açılsın. Elbetteki aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi beraber yapacağız.

Adım adım Chrome tarayıcıda başlangıçta birden fazla sekme açma:

Adım 1: Google Chrome web tarayıcısını başlatın.

Adım 2: Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki menü simgesini tıklayın ve menüden “Ayarlar” ı seçin. Ve ayarlar ekranını aşağı doğru kaydırın.

chrome ayarlar

Adım 3 :Ayarlar ekranı açıldığında aşağı doğru kaydırın. Başlangıçta ayarlarına ulaşmamız gerekiyor. Başlangıçta ayarı altında “Belirli bir sayfayı veya sayfa grubunu aç” altında “yeni sayfa ekle” butonuna tıklıyoruz. Url’yi yazıyoruz ve ekle butonuna tıklıyoruz.

Chrome Tarayıcıda Birden Fazla Favori Web Sayfalarını Açma

Adım 4: Chrome tarayıcısının Başlangıçta açılmasını istediğiniz tüm sayfalarının URL’leri yazın. İstediğiniz kadar web sayfası ekleyebilirsiniz.

Tüm işlemlerimiz bu kadar.

Ve artık Chrome tarayıcıyı açmak için tıkladığımızda tüm favori web sayfalarımız açılacaktır.

Chrome Tarayıcıda Birden Fazla Favori Web Sayfalarını Açma

Chromeda Yanıt Vermeyen Bir Sekme Nasıl Kapatılır

Chrome Da Silinen Yer İmleri Nasıl Kurtarılır

Chrome Tarayıcıda Birden Fazla Favori Web Sayfalarını Açma

Chrome Un Tüm Sekmeleri Kapat Kısayolu Nasıl Geçersiz Olur

Google Chrome Şifreleri Kaydetmeyi Sormuyor

Chrome’daki Tüm Yer İşaretleri Nasıl Silinir

Chrome’da Karanlık Tema Nasıl Etkinleştirilir?

Chrome Tarayıcısında Varsayılan Tema Nasıl Kullanılır

Chrome Sayfasında Arka Planı Değiştir

Google Chrome’da Kendi Renkli Temalarınızı Oluşturun

Chrome Arama Çubuğundaki Görüntüleri Devre Dışı Bırak

Yayınlanma tarihi: 5 Şub 2017 – GÜncellenme tarihi 23-04-2020“Chrome Tarayıcıda Birden Fazla Favori Web Sayfalarını Açma” üzerine 8 yorum

 1. Bir tuşla istediğimiz kadar kuş vurabiliyormuşuz meğersem , elinize sağlık 4 sayfa ayarladım çok pratik birşeymiş.

  Cevapla
 2. Nasıl chormede favori sayfalar açarız sekme değil

  Cevapla
 3. Süpermiş hep istediğim bir şeydi ama böyle bir şey olduğunu farketmemiştim. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bu siteyi yeni keşfettim. Bir çok konunuza baktım çok yararlı bilgilere değinmişsiniz. Özellikle tarayıcı ile ilgili konular. Ben tarayıcılar ile ilgili çok az şey biliyorum sayenizde öğreniyorum çok teşekkürler kolay gelsin.

  Cevapla
  • @Ebru

   Merhaba Ebru, yorumun için teşekkür ederim. Takibin içinde. Elimden geldiğince her konuya değiniyorum selamlar. 🙂

   Cevapla
 4. böyle bir özellik olduğunun farkında bile değildim ki yıllardır chrome kullanırım , sitenizi takip etmeyi bu yüzden seviyorum , sürekli özgün ve güncel bilgiler veriyorsunuz , sağolun

  Cevapla

Yorum yapın