Edge Tarayıcısına Google Arama EkleEdge Tarayıcısına Google Arama Ekle

Arama motorlarını google, bing, yahoo, yandex diye başlıca olarak sıralayabiliriz ve çoğunluğunun tercihinide google arama motoru olduğunu istatistiğe gerek bile duymadan söylebiliriz.

Bizim tercihimiz de google olsa bile bazen elimizden seçenekler alınabiliyor. Ne gibi derseniz? Microsoft’un edge tarayıcısında Google’a inat Google arama motorunu sunmaması gibi diyebilirim.

Ve Edge tarayıcısını kullanan ve arama motorunun google olmadığı görenler ise Edge’e ısınacaklarına soğuyacaklar gibi ne dersiniz? Sizde edge tarayıcısını seviyor ama google arama motorununu görememekten şikayetçi iseniz çözüm burada.

Edge Tarayıcıda Google arama motorunu sağ tıka nasıl ekleriz?

Edge’de google arama motoru kullanmak için Google Context Menu Edge isimli küçük bir uzantı kullanabiliriz. Google Context Menu Edge isimli küçük uzantı ile sağ tıkımıza ‘Google’da Ara’ seçeneğini ekleyeceğiz.

Uzantıyı Windows mağazaların da bulamayacaksınız, Github’da üzerinde mevcut olan uzantıyı ilk önce indireceksiniz ve rardan çıkaracaksınız.

Edge’i ve adres satırına

about:flags

yazıp enterlayın.

Eklenti geliştiricisi özelliklerini etkinleştir (bu karar cihazınızı riske sokabilir) karşılığındaki kutucuğa bir tik atın.Ve edge tarayıcısını yeniden başlatın.

edge ayarlar

Sağ üsten üç noktaya tıklayın. Eklentiler eklenti yükle ve github’dan indirdiğimiz Context Menu Edge isimli dosyayı edge tarayıcısına aktaralım.

Artık istediğimiz web sayfasında kelimeyi tarattırıp sağ tıkladığımızda google arama motorunda arama yapabileceğiz.

edge sağ tık-google arama

Ana sayfası-indir

Alternatif link-indir

2 Yorum

    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir