Windows RT’ye Windows 10 Gelmiyor!Windows RT’ye  Windows 10 Gelmiyor!

Microsoft’un Windows 10 ‘un herkesin yükleyeceğini bütün işletim sistemlerinde yenileneceğini söylerken Windows RT kullanıcıları windows 10 ‘u kullanamayacakları haberi ile sarsıldılar!

Microsoft, Windows RT kullanıcıları için üzücü haber geldi.ç Windows 10 grafiğe göre Windows RT artık desteklenmiyor.Microsoft’un ARM tabanlı işlemciler için geliştirdiği işletim sistemi Windows RT için güncelleme yok!Nedense microsoft Windows RT’yi Windows 10 güncellemesi dışında tutarak Windows RT’nin fişini çekmiş.

Microsoft’un Çin’de gerçekleştirdiği bir konferansta ortaya çıkan güncelleme haritasına göre Windows RT’nin artık öldüğü görülüyor. Gösterilen grafiğe göre, hangi sitemlerin nasıl güncelleneceğine işaret edilmiş. Surface RT ve Surface 2 gibi Windows RT işletim sistemi kullanan cihazların yükseltmeye ise grafikte bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada göre Surface RT ve Surface 2 tabletler Windows 10’un bazı işlevlerine sahip olacaktı. Ancak yayınlanan yeni güncelleme grafiği Windows RT’nin herhangi bir şekilde güncellenmeyeceğini gösteriyor.

windows-10-guncelleme

Hangi sistemin nasıl güncelleneceğine gelirsek;

Windows 7 ve Windows 8/8.1’in herhangi bir versiyonunu kullanan bilgisayarları Windows 10’a yükseltmek içinse ISO dosyalarına ihtiyaç duyuyuor. Ayrıca grafik Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 S14’ün, Windows Update üzerinden ek bir indirme seçeneği yardımıyla güncelleneceğini gösteriyor.

Akıllı telefonlar ise Windows 10’a geçmek için öncelikle Windows Phone 8.1’e geçmeleri gerekecek. Daha sonrasında telefonunuzu Windows 10’a güncelleyebileceksiniz.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir