Apple Etkinliği: Devrimsel Ürün Apple WatchApple etkinliğinde sıra Apple Watch’a gelmesi oldukça heyecanlı idi. Başkalarıyla iletişime geçmek için devrimsel bir ürün Apple Watch hakkında merak edilenler açıklandı!

Hava durumunu, müzik çaları ve kalp ritminizi Apple Watch üzerinde görebiliyorsunuz. Apple Watch’da yerleşik mikrofon ve hoparlör yer alıyor. Kısa mesajları da Apple Watch ekranında görebiliyorsunuz.

apple-watch (7)

Apple Watch sağlık, spor, fitness bilekliklerinin hepsine tek başına rakip olacak gibi. Akıllı saat, aktivitelerini takip edip, ne kadar kalori yaktığınızı veya çok fazla oturduğunuzu size söyleyebilir. Fotoğraflarınıza, haberlere de Apple Watch ile göz atabileceksiniz.  Apple Watch diğer bazı akıllı saatler gibi kendini klasik bir saat gibi kamufle edebiliyor.

apple-watch-a

Cook, Apple Watch ile yarı-maraton bitiren Christy Turlington-Burns’ün macerasını anlatan bir videoyu sahnedikiler ile paylaştı. Christy Apple Watch’ın farklı kullanımlar için kordonlara sahip olduğunu anlattı. Cook, sağlık ve spor anlamındaki faydalarının bir başlangıç olduğunu ve iPhone’da aldığınız tüm bildirimleri Apple Watch üzerinden alınabileceğini açıkladı.

apple-watch (8)apple-watch (3)

Üstelik fotoğraflarınızı, haberleri de Apple Watch’ın üzerinden açabilirsiniz. Markalar ve geliştiriciler Apple Watch kullanıcılarına ulaşmak için WatchKit yazılım geliştirme tabanını kullanacak.

Apple Watch, Siri’yi kullandığı açıklandı. Bu sırada Apple Watch’un ekranına bir WeChat mesajı geldi. Whatsapp’tan haber yok mu?

apple-watch (10)

Markalar ve geliştiriciler Apple Watch kullanıcılarına ulaşmak için WatchKit yazılım geliştirme tabanını kullanacak. Anlamlı şekilde kullanılırsa Apple Watch bekleneni verebilir ama bildirimlerin çok rahatsız edebileceği düşünülebilir. Ancak,  bildirimleri azaltmak için iOS 8.2 üzerinden Apple Watch bildirimleri kontrol edilebilecek.

apple-watch (9)
Apple Watch ile Apple Pay ödemeleri temassız bir şekilde saniyeler içinde gerçekleştirilebiliyor. Gelen aramalar ister dışardan olsun ister içerden karşılaştırabiliyoruz. Apple Watch üzerinden gelen aramalara ister saatiniz üzerinden cevap verebileceğiniz gibi kısa mesajla da cevaplayabiliyorsunuz.Instagram da Apple Watch uygulaması geliştirmiş.

uber

Uber:
Uber de Apple Watch uygulaması girişimlerinden. Havaalanına gittiğinizde Passbook’ta hemen istediğinizi veriyor.

Apple Watch ekranında çizim yapıp arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz ve anlaşmalı bir oteldeki kapınızı veya garaj kapısını açabiliyorsunuz ve gizlilik tabi ki Apple’dan. Apple, kapıları ne zaman açtığımızı da bilecek ama kimseye söylemeyecek.

aple-kapi

Apple Watch üzerinde yuvarlak uygulama tasarımları ise bir farklılık yaratmışlar. Pil ömrü ise tam 18 saat. Apple Watch Sport, 38mm uzunluğundaki 349  dolardan başlıyor. 42mm ekran uzunluğundaki model ise 399 dolar.

apple-watch (11)

Normal Apple Watch ise 549 dolar (38mm) ve 1049 dolar (42mm) değerinde. Paslanmaz çelik, karbon özelliklerinin fiyatlara iyice yansıdığı söylenebilir.  Apple Watch 24 Nisan’da satışta olacak. 10 Nisan’da ön siparişe açılacak. İlk partide Türkiye elbette yok 18 karat altından yapılan Apple Watch Edition modeli ise  10 bin dolar!

apple-watch (5)

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir