Apple Etkinliği: Tim Cook MAC ‘ler ile Sahnede!

Apple Etkinliği: Tim Cook MAC ‘ler ile Sahnede!

Apple etkinliğinde Macbook tanıtımı gerçekleşti.

iPhone ‘da olduğu gibi piyasa durgun ama Mac satışları değil! Mac satışlarının patladığını ve Macbook’un yeniden tasarlandığı anlatıldı ve video ile desteklendi.

Phil Schiller Macbook’u tanıtmak üzere sahne aldı !

macbook (2)

Yeni tasarım harikası Macbook 0.9 kilogram ve  13.1 mm kalınlığında. Yüzde 24 daha ince, yepyeni bir tuş takımı göze çarpıyor. Tuş takımlarındaki makas sistemi değiştirilmiş yerine kelebek sistemini kullanmış ve tuşlar yüzde 40 daha ince. Üstelik tuş takımındaki aydınlatma oldukça iyi. Yeni retina ekranlı Macbook şimdiye kadar ki en ince ekran. Macbook’un ekranı 12inç.

macbook (4)

Touchpad’in 4 sensörlü yeni teknolojisi de Macbook’un yeni serisi için geliştirilmiş. Yeni ‘Touchpad’ ile videolar ve çizimlerde daha işlevsel bir kullanım sunuyor.

macbook (6) macbook (9)

Fansız olacağı iddia edilen Macbook aynen denildiği gibi fansız olduğu açıklandı. Yüzde 35 daha pil tasarrufuyla kablosuz ağda 9 saat web search yapmanızı sağlıyor. 10 saat video oynatabiliyor.

macbook (8)

Yeni Macbook’un 2.9Ghz’e kadar uzanan 1.3GHz Turbocharged işlemciye sahip. USB, VGA, Power, DisplayPort ve HDMI bağlantılarının hepsi tek çıkışta. Tüm bağlantıları tek noktaya indirgediği teknoloji USB Type-C. Video’da altın renkli Macbook’un olmaması acaba altın renki Macbook yok mu diye düşündürürken Altın renginin de var olduğu açıklandı. Dünyanın en enerji verimli dizüstü bilgisayarı olarak tanıtılan Macbook, daha sessiz çalışan, daha verimli bir devre tasarımı sunuyor. Macbook’un fiyatı ise 1299 dolar olup satışlar 10 Nisan’da başlayacak.

macbook (5)

macbook (1)apple-watch (5)

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir