Apple Etkinliğinde Neler Oldu?

Apple Etkinliğinde Neler Oldu?

Apple’ın Apple Watch‘ı tanıtmak üzere gerçekleştirdikleri etkinlik San Francisco’daki Yerba Buena Center’da Türkiye saati ile 19,00’da başladı.

Sunum ilk önce Apple’ın Çinde’ki Apple mağazasının açılış gösterisi ile başladı. Ve dikkat çekici olan ise çalışanların hepsinin kırmızı giyinmesi idi. Çin’deki mağazanın açılışının ardından Tim Cook sahneye çıkıp Apple’ın 16 ülkede 453 mağaza açtığını gururlanarak anlattı.

Apple TV

Tim Cook ilk olarak Apple Tv ile başladı. Apple tv’nin içerik zenginlikleri hakkında bilgiler veren Cook Apple TV’nin iş ortaklarından HBO’nun CEO’sunu sahneye davet etti.

Apple TV için 15 dolar aylık ücretle HBO üyeliği başlatılabiliyor ve ilk ay ücretsiz olacağı söylendi. Game of Thornes’un yeni sezonun fragmanıda ilk kez sunumda görüntülendi. Cook yeniden sahnede yerini alıp Apple TV için müjdedi bir haber verdi. Ve Apple TV’nin fiyatının 99 dolardan 69 dolara düştüğünü açıkladı. Cook ayrıca 25 milyon Apple TV sattıklarını da açıkladı. Ve iPhone satışlarıda açıklandı Cook 700 milyona ulaşan iphone satışı geçekleştirdiklerini de aktardı.

Sıra Geldi Apple Pay’a

Cook, sunumda Apple Pay hakkında da bilgiler verdi. Apple Pay kabul eden satıcı sayısı 700,000’e çıktığını, Coca Cola‘nın 40 bin makinesi artık Apple Pay desteklediğini söyledi.

Çok merak edilen CarPlay!

Tüm büyük otomobil üreticilerinin Car Play’i desteklediğini ve yıl sonu itibariyle 40 yeni marka CarPlay’i destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

900 uygulama sağlık ve fitness ölçümleri yaparak iOS’a yardımcı oluyor!

Jeff Williams, Apple’ın Apple’ın HeatlhKit ile paralel çalışan uygulaması ResearchKit’i tanıtmak üzere sahneye çıktı. ResearchKit, Parkinson vb. hastalıkların takibinde doktorların ve hastaların arasındaki iletişimi güçlendiriyor.
Parkinson’un tespit edilmesine yönelik çeşitli testlerde bu yenilikle beraber geliyor ve sadece parkinson değil, diyabet, göğüs kanseri ve astım hastaları da Apple’ın çalışmaları arasında.

Ayrıca Williams, tüm bunlar için çalışılırken güvenliğe önem verdiklerini ve Apple’ın hastalıklar konusundaki kişisel verileri görmeyeceğini söylendi. ResearchKit’in açık kaynaklı olacağını da akraran Williams, ResearchKit’i kullanan şu anda 5 uygulamanın olduğunu ve ResearchKit önümüzdeki aydan itibaren kullanılabileceğini sözlerine ekledi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir