Whatsapp Durumuna Fotoğraf Video ve GIF Nasıl EklenirWhatsapp Durumuna Fotoğraf, Video ve GIF Nasıl Eklenir?

WhatsApp uygulaması artık boyut değiştirdi.

WhatsApp basit bir mesajlaşma platformundan öteye gitti ve Snapchat’tan özellikler ile büyük değişime uğradı. Elbette bu kopyalanan özellikler sadece Whatsapp’da değil Facebook, Messenger ve Instagram uygulamalarınada bir kopyalama mevcut.

Bu Snapchat’tan kopyalanan özelliklerden biride Whatsapp durumuna fotoğraf, video ve GIF eklenebilme özelliği Eklenen fotoğraf, video ve ya GIF yirmi dört saat boyunca görünür oluyor. Ve kimin görünür olduğunu kontrol edebiliyorsunuz

Yeni Durum Özelliği Nerede Nasıl Kullanılıyor?

Bu özellik kademeli olarak kullanıcılara sunuluyor. Henüz siz cihazınızda bu özelliği göremiyorsanız bekleyin. Bu özellik ‘Sık Kullanılanlar’ sekmesi ile değiştiriliyor Yani sık kullanılanlar yerine ‘Durum’ sekmesi geliyor.

Durumunuza Fotoğraf, Video ve GIF ekleme

Whatsapp uygulamasını açın ve Durum sekmesine gidin. Durumunuzu güncellemek için artı simgeli butona dokunun. Kamera açılacaktır. Bir video kaydetmek veya fotoğraf çekmek isterseniz, buradan yapabilirsiniz.

whatsapp durumum whatsapp durum paylaş

Yada cihaz albümündeki fotoğraflar küçük resim rulosu şeklinde açılıyor eski resimlerinizden de seçebilirsiniz. Video, fotoğraf paylaşmak  için sol alttaki fotoğraf butonuna dokunun.

Whatsapp durumunuzda paylaştığınız fotoğrafları, videoları ve GIF’lere isim yaıp empji ile süsleyip renkleri ayarlayıp, metin ekleyebilirsiniz. Son olarak herkese paylaşmak için ‘Gönder butonuna’ dokunun. Durumun paylaşılması birkaç saniye sürer. Ve durum güncellemenize kimlerin baktığını görebilirsiniz. Durum güncellemesinde paylaştığınız her resim farklı depolanıyor ve gösterim sayıları ve görenler hakkında size bilgi veriliyor.

durum görüldü  durum silme

Geçerli Whatsapp Durum Nasıl Silinir?
Durum sekmesine gidin durum paylaşımınıza dokunun. Gösterim ikonuna dokunduğunuzda sil simgesine dokunun.

Durumun Gizliliğini Kontrol Edin
Whatsapp, durumunuzu sadece kişilerinizle, bazı istisnalar haricindeki tüm kişileri veya seçtiğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

durum gizlilik ayarı durum gizlilik ayarı - kişilerim

Whatsapp Durumunu Görüntüle
Kendi Whatsapp durumunuzu Durum sekmesinden görüntüleyebilirsiniz. Burada, rehberinizdeki kişilerinde durum güncellemelerinin tümünü göreceksiniz. Görüntülemek için bir güncelleştirmeye dokunun. Güncelleme otomatik olarak kaydırılır, ancak bir güncelleme görüntülendiğinde ekranın sağ tarafına dokunursanız, bir sonraki görüntüye atlar. Ekranınızı sol tarafa dokunursanız, bir önceki görüntüye atlar.

Bir duruma bir resim ile cevap verebilirsiniz. Paylaşılan bir durumun altındaki ‘Cevapla’ya dokunun.

durum cevapla  durum cevap

4 Yorum

  1. arda 18 Aralık 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 18 Aralık 2017 Alıntıla
  2. Killuminati 26 Şubat 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 26 Şubat 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir