Google Arama Sonuçlarına Tıklandığında Yeni Sekmede Açılsın

Google aramasında sonuçlara tıklandığında yeni sekmede açılsın

Pek çoğumuz google arama motorunu kullanıyor. Ve internette araştırmak istediğimiz herşey için google arama motorunu kullanıyoruz. Bazen o kadar önemli araştırmalar yaparız ki arama sonuçlarında aradığımızı bulmak için ilk sayfalar değil ileriki sayfalara doğru arama sonuçları içinde döner dururuz. Ancak burada sıkıntılı bir durum var. Eğer aradığımız şey için birden fazla siteyi ziyaret edeceksek, her url için sağ tıklayıp yeni sekmede açmalıyız.

Yada tahmin edersiniz ki arama sonucuna direkt tıklarsanız ya geri bağlantısını kullanmalısınız yada aradığınızı googla arama motoruna yeniden yazıp enterlamalısınız. Ancak bu işlemler tamami ile uzun işler. Sizlere çok daha iyi ve uğraştırıcı olmayan bir ayardan bahsedeceğim. Google Arama sonuçlarında ilgili siteye tıkladığınız da sayfa yeni sekmede açılabilir. Ve o sitede işinize yaramayan bir şey çıktı ise aramaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Nasıl olduğuna dair tüm detaylar bugünkü konumuzda….

Google arama sonucu yeni sekmede açılsın:

Google aramaya gidin. Buraya tıklayın.

Sayfa altındaki ayarlar bağlantısına tıklayın.

Sonrada arama ayarlarına tıklayın.

arama ayarlarına

Sol taraftaki diğer ayarlara tıklayın.  Sağ taraftaki  “Yeni pencerede sonuçlar” ayarının karşısındaki anahtarı açık konuma getirin.

“Google Arama Sonuçlarına Tıklandığında Yeni Sekmede Açılsın” üzerine 2 yorum

Yorum yapın