Windows’da Renk Geçmişini Temizle

Windows’da Son kullanılan Renkler Geçmişi’ni Temizle!

Windows'da Renk Geçmişini Temizle

Windows, masaüstü arka planınızı, pencere renklerinizi, pencere kenarlıklarınızı, arka planınızı ve daha fazlasını değiştirmenize izin veren bir dizi kişiselleştirme ayarları içerir. Görev çubuğu, başlat menüsü rengini Windows’da değiştirmek için Windows’un renkleri arasından seçim yapabilir, veya Windows’un arka planınızdan otomatik olarak görev çubuğu rengini seçmesine izin verebilirsiniz.

Windows görev çubuğunuzu ve pencere renginizi birkaç kez değiştirdiyseniz, kullandığınız renkler Ayarlar’da Renkler seçeneğinin altında son kullanılan renkler başlığı altında gösterilir. Ayarlar’ı açın ve Kişiselleştirme> Renkler’e gidin. Görev çubuğu rengini her değiştirdiğinizde, önceki renk, “Son kullanılan  Renkler” bölümünde saklanır.

Son kullanılan  Renkler

Eğer ortak kullandığınız bir bilgisayarda yaptığınız renk değişikliği fark edilmesin istiyorsanız renk geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Ancak Windows renk geçmişini temizlemek için, hiçbir seçenek sunmaz. Endişelenmeyin. Bir çözüm var.

Windows’da Son kullanılan Renkler Geçmişini Silme

1- Sayfanın sonundaki renk_sifirla.rar dosyasını indirin ve zip’ten çıkartın. (Şifre: ceofix)

2- Son renkler geçmişinizi temizleyip sıfırlamak için. renk_sifirla.vbe dosyasına çift tıklayın. Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) penceresi açılır ve izin vermek isteyip istemediğinizi sorar, devam etmek için Evet’i tıklayın.

3- Ardından, “son kullanılan renkler sıfırlandı ” metnini gösteren bir açılır pencere açılacaktır, sadece Tamam butonuna tıklayın.

Bu kadar. Son kullanılan renkler temizlenecektir.

Son kullanılan renkleri temizledikten sonra, Windows bunları varsayılan renklerle değiştirir. Görev çubuğu rengini tekrar değiştirirseniz, önceki rengin otomatik olarak en son kullanılan renkler bölümüne tekrar ekleneceğini unutmayın.

▼Download▼ Şifre:ceofix

“Windows’da Renk Geçmişini Temizle” üzerine 2 yorum

Yorum yapın