Qualcomm, Snapdragon 820 İle Gelecekler!

Qualcomm, Snapdragon 820 İle Gelecekler!

Yüksek performansı ile görenleri büyüleyen Qualcomm, Snapdragon 820 piyasaya çıkmaya başlıyor, ve Snapdragon 820 ile bizleri neler bekliyor?

Snapdragon 820‘de bulunacak özellikler Sense ID ve Zeroth. Sense ID teknolojisi günümüzde kullanılan parmak izi teknolojisinin gelişmiş bir hali. Sense ID yüzeysel parmak taraması yapmıyor ses dalgaları ile 3D tarama yaparak parmak izinin daha iyi algılanabilmesini sağlıyor. Bu şekilde taramada parmak izi ile giriş yapmak isteyen kullanıcın elindeki su, krem ve benzeri maddeler olsa dahi hiç bir sorun yaşanmadan parmak izini okuyor. Örneklemek gerekirse bir sağlık kuruluşuna parmak izi verilmesi gerektiğinde direkt olarak telefon üzerinden zahmetsizce parmak izinizi gönderebiliyorsunuz.

Zeroth sistemi ise, daha farklı ama en önemli bir özellik sunuyor bizlere Snapdragon 820‘nin enterasan bu özelliğe yapay zeka ile eşdeğer tutabiliriz. Şöyle ki, çevrede olanları bize aktaran bir teknolojiden bahsediyoruz. Duraktaki otobüsün ne zaman hareket edeceği, müzenin kaça kadar açık olacağı gibi bilgileri kullanıcıyla paylaşıyor. Kendi kendine öğrenen bu sistem kullanıcının yaşam tarzını öğrenerek kendini geliştiriyor. Yabancı dilleri de otomatik olarak çevirerek kullanıcıyla paylaşabiliyor. MWC 2016‘da Snapdragon 820’dan güç alan cihazların görücüye çıkması bekleniyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir