WhatsApp Sohbetini Google Drive’a Yedekle

İster yeni bir cihaza geçmek üzere olun, ister yalnızca Whatsapp konuşmalarınızı kaybetmekten endişe ediyor olun farketmez verilerinizi yedeklemeniz için birçok neden vardır. Peki Whatsapp Nasıl yedeklenir?

Whatsapp Yedekleme

WhatsApp’ı yedeklemek önemli sohbetleri, medyayı ve çıkartmaları kaybetmemeye karşı korur. Bu, herhangi bir veri kaybını önlemek için sohbetleri kaydetmenize olanak tanır. WhatsApp’a izin vermeniz halinde yedeklemeleri Google Drive’da saklar. Uygulama, seçtiğiniz sıklığa bağlı olarak verilerinizi günlük, haftalık, aylık veya yalnızca Yedekle düğmesine dokunduğunuzda buluta yükler. Yanlışlıkla sohbet geçmişinizi temizlerseniz, uygulamayı kaldırırsanız veya yeni bir cihaz kurarsanız kaybettiklerinizi geri yükleyebilirsiniz. Başarılı bir yedekleme için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

WhatsApp Sohbetini Google Drive’a Yedekle

Telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun. Ve açılır listeden “ayarlar”ı seçin.

WhatsApp Sohbetini Google Drive'a Yedekle

Sohbetler > Sohbet Yedeğine dokunun.

Whatsapp Google Drive'a sohbet yedekle

Manuel yedekleme yapmak için “yedekle”ye veya yedekleme sıklığınızı ayarlamak için “Google Drive’a yedekle”ye dokunun. Telefonunuzu bir Google hesabına bağlamadıysanız yalnızca yerel bir yedekleme oluşturulur. Google Drive için: Yedekleme sıklığının “Asla” dışında bir değere ayarlandığından emin olun.

Whatsapp Google Drive için: Yedekleme sıklığı

Ve yedeklemek istediğiniz Google hesabını seçin.
“Yedekle”ye dokunun.

Whatsapp Yedekle

Bu kadar.

“WhatsApp Sohbetini Google Drive’a Yedekle” üzerine 2 yorum

Yorum yapın