Telefonu Satmadan ve Formatlamadan Önce Mail Hesabını Kaldır

Telefonu Satma bir tanıdığına verme yada  Formatlamadan Önce Mail Hesabını Kaldırmanız gerekir. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Telefonu Satmadan ve Formatlamadan Önce Mail Hesabını Kaldır

 

Cep telefonunuzda oturum açmış birden fazla Google hesabınız olabilir. Ayrıca, cihazınızı satabilir, başka birine verebilirsiniz. Başka bir olasılık ise farklı  bir g-mail hesabına geçmek isteyebilirsiniz. İşte bu gibi durumlar söz konusu olduğunda mevcut  Google hesabını telefondan silmeniz gerekebilir. Cihazlarınızdan Google hesabını kaldırmak için şu adımları izleyin:

Telefondan google hesabını kaldırma adımları

Telefonunuzda Ayarlar Uygulamasını açın.

“Hesaplar ve senkronizasyon” seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın, ardından “Hesaplar ve senkronizasyon” a dokunun. Cihazınıza bağlı hesapların bir listesini göreceksiniz. Google’a dokunun.

Telefondan google hesabını kaldırma adımları

Telefonunuzda  Google ile ilişkili hesaplarının bir listesi görünecektir. Kaldırmak istediğiniz Google hesabına dokunun. Artık Android’inizle senkronize olan tüm verilerin bir listesini göreceksiniz. Şimdi Daha Fazla’ya tıklayın.

Cihazınıza bağlı hesapları kaldır

Ardından Hesabı kaldır’a dokunun ve Google kullanıcısını sorunsuz bir şekilde silmek için bir kez daha Hesabı kaldır butonuna dokunun. Tamam butonuna dokunup tüm süreci onaylayın.

Telefonu Satmadan ve Formatlamadan Önce Mail Hesabını Kaldır

Bu kadar. Google Hesabı başarıyla kaldırıldı.

“Telefonu Satmadan ve Formatlamadan Önce Mail Hesabını Kaldır” üzerine 4 yorum

 1. Merhabalar ben android telefonumu eşime verdim. benim resmi e-mail kayıtlı. çalınma veya kaybolma ihtimaline karşı e-mailimi silip farklı bir e-mail eklemek istiyorum. telefondaki numaralar mesajlar veyahut google ile alakalı olmayan bir şeyler silinir mi

  hesabı kaldırmak telefondaki tüm mesajları kişileri ve telefona ait tüm veriler silinecek yazılı paylaştığınız son resimde

  Yanıtla
  • @Mehmet Kara

   Hayır tan olarak değil. Eğer eşinize verecekseniz pek sorun olmaz , Lakin başka birine vereceksiniz Hard format yada telefonu sıfırlamanızı öneririm.
   Şimdi konudaki telefondan e-mail hesabını kaldırdığımızda sadece Google ile ilgili veriler silinir, Telefon koruması da dahil. Yani android telefona bir mail kurulum yaptığımızda telefonu sıfırlarsak bir daha başka mail ile giriş yapmayız. Ama hesabı kaldırısanız telefonu sıfırladığınızda artık başka mal ile kurulum yapabilirsiniz.
   Hesabı kaldırma işleminde GOogle ile ilgili veriler silinir örneğin; Kişi listeki, Google keep notları, takvim, Google drive ‘daki içerikler ve google ile ilgili telefondan ne senkronize oluyor ise onlar silinir.
   Hesabı kaldırdıktan sonra mesajlar kalır, son aramalar kalı ya tek tek silinmesi lazım, yada ardından telefonu sıfırlama yada satacaksanız Sert format atılması lazım. Bu işlem tüm veri ve bilgilerinizi silecektir. Telefonu ilk aldığınız güne geri getirecektir.

   Yanıtla

Yorum yapın