Çift Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Android’de çift uygulamalar bir uygulamadan iki tane oluşturmanın yoludur. Peki Oluşturulan uygulama sonra kaldırılabilir mi?

Çift Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Çift uygulamalar telefonda tam bir hayat kurtarıcıdır, ekstra bir uygulamaya gerek kalmadan bir uygulamanın klonunu telefonun kendi içerisinde oluşturabilirsiniz. Ve böylece çifte hesap kullanabilirsiniz. Ama örneğin bir arkadaşınızın, babanız, anneniz yada kardeşinizin adına bir hesabı çift uygulama ile açtınız. Elbette sonra kullanmayacağınız için kaldırmak isteyeceksiniz. Peki çift uygulamalar nasıl kaldırılır?

Oluşturulan çift uygulama hesabı nasıl kaldırılır?

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz.)

Ayarları açın. Uygulamalara dokunun. Çift uygulamaları seçin.

Örneğin ” Hepsi burada ” uygulaması klonlanmıştır. Kapatmak için anahtarı sadece kapalı konuma getiriyoruz. Klon hesap kaldırılıyor.

Oluşturulan çift uygulama hesabı nasıl devre dışı bırakılır?

Çift ugulama kaldırılınca veriler silinir mi?

Evet o hesap ile ilgili tüm veriler silinir.

Çift uygulamayı kaldırdıktan sonra yeniden oluşturulabilir mi?

Evet kesinlikle.  Herhangi bir çift uygulamayı kaldırırsanız sonra yeniden ikincil uygulama olarak  klonlayabilirsiniz. Lakin veriler sıfırlanacağı için tüm bilgileri yeniden gireceksiniz.

Çift uygulamayı kaldırdıktan sonra yeniden oluşturulabilir mi?

Örnek çift uygulamamız hepsi burada idi. Klon hesabı kaldırdık. Tekrar çift uygulamalardan “Hepsi burada” uygulamasını klonladıktan sonra tüm bilgileri yeniden girmemiz gerekiyor. Yani veriler sıfırlanmıştır.

“Çift Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın