YouTube Videosundan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Telif hakkı ihlali nedeniyle YouTube ekran görüntüsü alma seçeneğini sunmaz. Ancak sahibinin iznini aldığınız sürece ekran görüntüsü  almanızda sorun yoktur. Ve YouTube videosundan ekran görüntüsü almak zor değildir.

YouTube Videosundan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Bilgisayarda YouTube videosundan ekran görüntüsünü almanın en basit yolu PrtScn kalvye kısayolunu kullanmaktır. Bu seçenek işe yarar ama ideal değildir. Çünkü Videoyu duraklatmanız gerekir ve ekranda çok fazla hareket varsa, bulanık bir ekran görüntüsü almış olursunuz. Bunun yerine bir YouTube videosunun ekran görüntüsünü almanın alternatif başka bir yolu vardır. Aşağıdaki adımları takip ederek en basit ve ekstra yazılım gerekmeyecek şekilde youtube videosundan ekran görüntüsü almış olacağız.

Firefox Tarayıcısı ile youtube videosundan ekran görüntüsü al

Firefox  hemen hemen herkesin bilgisayarında yüklü olan bir web tarayıcısıdır.  Ve Firefox bir Web sayfasındaki  ekranı yakalamanıza izin veren yerel bir ekran görüntüsü alma  özelliği içerir . Ayrıca bu özellik bir YouTube videosundan da ekran görüntüsünü almanızı sağlar.

Firefox’ta bir YouTube Videosunun ekran görüntüsünü almak için adımlar:

Firefox’u açın ve YouTube’a gidin.

Ekran görüntüsünü almak istediğiniz videonun üzerine iki kez sağ tıklayın ve menüden “Ekran Görüntüsü Al” seçeneğine tıklayın.

Firefox Tarayıcısı ile youtube videosundan ekran görüntüsü al

Ekran görüntüsü alındığında, Firefox Dosya Gezgini’ni başlatacak ve dosyayı istediğiniz yere kaydedebileceksiniz. Varsayılan olarak, “snapshot.jpg” olarak adlandırılacaktır. Birden çok ekran görüntüsü alırsanız, her birini yeniden adlandırmanız gerekir.

Not: Videoya yalnızca bir kez sağ tıklarsanız, Döngü ve Video URL’sini Kopyala gibi standart menü seçeneklerini alırsınız. Bu nedenle, yukarıda gösterilen “Ekran Görüntüsü Al” seçeneğini elde etmek için iki kez sağ tıkladığınızdan emin olun .

“YouTube Videosundan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır” üzerine 2 yorum

Yorum yapın