Telefon Kilitliyken El Fenerini Açın

Telefon Kilit ekranda iken el fenerini açabilirsiniz.

Telefon Kilitliyken El Fenerini Açın

Bir akıllı telefonun en önemli yardımcı bileşenlerinden biri el feneridir ve çoğu akıllı telefon, kamera flaşı sayesinde bir fener işlevi görür. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda telefonu alternatif bir el feneri olarak kullanmanızı sağlar. Telefonunuzdaki el fenerini açmak oldukça basit bir konudur. Ancak bilinenden daha hızlı bir yol var. El fenerini açmak için telefonunuzun kilidini açmanıza bile gerek yok. İşte android telefonda nasıl yapılacağı.

Android telefonda el fenerini açmanın çeşitli yolları vardır. Bunlara bir göz atalım:

Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz

1- Hızlı Ayarlar : Hızlı ayarlar paneline erişmek için kilit ekranından veya ana ekrandan aşağı kaydırmanız yeterlidir. Bildirim paneli açılır ve birkaç simge görünür. Bunlardan birinde el feneri simgesi vardır. Üzerine dokunduğunuzda, el feneri açılacaktır. Aynı simgeye dokunarak veya güç düğmesine basarak feneri kapatabilirsiniz.

2-Kilit Ekranı Üzerinden Feneri Açın: Ekranınızı bir PIN koruyorsa, el fenerine kilit ekranından erişmek daha uygundur. El fenerinin kısa yoluna erişmek için kilit ekranda sağa kaydırın. Ekranın altında bir el feneri simgesi bulunur. El fenerini açmak için üzerine dokunun. El fenerini kapatmak için el feneri simgesine tekrar dokunmanız yeterlidir.

Kilit Ekranı Üzerinden Feneri Açın

3- Power (Güç) tuşunu kullanarak el fenerini açın

Evet ekran kilitli iken telefonun açma-kapama tuşunu kullanarak el fenerini açıp kapatabilirsiniz. Bu el fenerini açmak ve kapatmak için en kolay ve en hızlı yöntemdir.

Ayarlar menüsünde “Ek Ayarlar”a dokunun.  Şimdi, “Hareket Kısayolları”nı bulun ve üzerine dokunun.

ekran kilitli iken telefonun açma-kapama tuşunu kullanarak el fenerini açıp kapat

“El fenerini aç”a dokunun. El fenerini açıp kapatmak için Güç düğmesine çift bas anahtarını açık konuma getirin. Evet şimdi el fenerini açıp kapatmak için güç tuşuna ardıardına çift basmak yeterlidir.

Power (Güç) tuşunu kullanarak el fenerini açın

El Feneri Pili Tüketir mi?

Cevap “evet”.

Flash yanabilir mi?

Teknik olarak, evet olabilir. Bir el fenerindeki LED yaklaşık 50.000 saat dayanmalıdır,

Fener radyasyon yayar mı?

Cevap “evet”. Ancak bu endişelenmeniz gerektiği anlamına gelmez. Çoğu ışık kaynağından çok daha hafif olan el fenerleri, insanlar için zararlı olmayan düşük seviyeli iyonlaştırıcı olmayan radyasyon yayar.

Telefonunuz çok ısındığında el feneri çalışmayı durdurabilir.

Aşırı ısınan bir Telefonu kullanmaya devam etmeniz önerilmez. Cihazınız belirli bir sıcaklık sınırını aşarsa, soğuyana kadar sonunda kapanır.

“Telefon Kilitliyken El Fenerini Açın” üzerine 2 yorum

  1. Power tuşundan el fenerini açmak son derece pratikmiş ama sanırım her android sürümünde yoktur.

    Yanıtla

Yorum yapın