Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Akıllı telefonlarda kullanmadığınız veya başkalarının görmesini istemediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz. Peki ama bu gizli uygulamaları nasıl bulabiliriz? Yada gizli uygulamaları neden bulmalıyız?

Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Akıllı telefonlarda uygulama gizleme eylemi, çocuklar ve gençler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Çünkü onlara telefonda istediklerini yapma özgürlüğü veriyor. Ayrıca Ebeveynler veya eşler, aktivitelerini izlemek için çocuklarının veya partnerlerinin cep telefonuna gizlice casus uygulamalarından birini yükleyebilirler. Ve sonra da bu uygulamayı gizleyebilirler. Dahası, Google Play Store’un dışında bulunan ve kimse fark etmeden telefonlara indirilebilen bazı casus uygulamalar vardır. Bu uygulamalar görünmez bir şekilde çalışır ve kullanıcı verilerini yetkisiz kuruluşlara gönderir. Telefonunuzda bir virüsten koruma uygulaması kullanmıyorsanız, casus programlarda telefonunuzda var ise gizliliğiniz için bu uygulamaları kendiniz bulup kaldırmalısınız kaldırmalısınız. Yani, ister kendi telefonunuzda ister bir başkasının telefonunda olsun, Android’de gizli uygulamaları nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız bu makale tam size göre.

Android’de Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur?

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz.)

Android cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın. “Uygulamalar” üzerine dokunun ve ardından “Uygulamaları yönet” üzerine dokunun. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.

Android'de Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Ekranın üst kısmındaki açılır menüden “Tüm Uygulamalar”ı seçin. Bu, yerleşik sistem uygulamaları ve indirilen uygulamalar dahil olmak üzere Android cihazınızda bulunan tüm yüklü uygulamaların bir listesini gösterir.

Android'de Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Cihazın içeriğini keşfetmek için bunlar arasında gezinmeniz yeterli. Telefonda gizlenen oyun, uygulama ve casus yazılım var ise bulabilirsiniz.

Hepsi bu kadar.

“Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın