WhatsApp’ta Avatar Nedir? WhatsApp Avatarı Nasıl Oluşturulur

WhatsApp’ta Avatar oluşturup Profil resmi yapabilirsiniz ve WhatsApp sohbetlerinde avatar gönderebilirsiniz.

WhatsApp'ta Avatar Nedir? WhatsApp Avatarı Nasıl Oluşturulur

WhatsApp artık, Facebook ve Instagram’daki avatar özelliğine benzer şekilde, kendinizi dijital bir biçimde temsil etmek için uygulamada kendi avatarınızı oluşturmanıza izin veriyor. WhatsApp kullanıcıları, fiziksel görünümlerine göre kişiselleştirilmiş avatar çıkartmaları yapabilir ve bunları whatsapp sohbetlerinde tepki olarak kullanabilirler.

Avatar hakkında bilginiz yoksa kısaca anlatalım:  Temel olarak Avatarınız, farklı saç stilleri, yüz hatları ve kıyafetlerden oluşan  dijital bir versiyonunuzdur. Ancak bir WhatsApp avatarı oluşturmak için en son sürümü veya uygulamanın beta sürümünü kullanmanız gerekir. Bir avatar oluşturduğunuzda, konuşmalarda gönderebileceğiniz 36 çıkartma içeren özel bir çıkartma paketi oluşturulur. Avatarı gerçek fotoğrafınız yerine profil resminiz olarak da ayarlayabilirsiniz. Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere üç sosyal medya platformuna da Avatar eklemiş olsa da, Avatarınız hepsinde farklı olacaktır. Yani, Instagram avatarınızı WhatsApp’ta, WhatsApp avatarlarınızı Facebook’ta vb. Kullanamazsınız.

WhatsApp Avatarı nasıl oluşturulur?

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz..)

iOS veya Android telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın. Ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunup “Ayarlar”a gidin.

Whatsapp Ayarlar

Ardından, adınızın altındaki “Avatar” seçeneğine dokunun. Şimdi bir sonraki sayfada “Avatarınızı Oluşturun” butonuna dokunun. Ekranınızda WhatsApp Avatarları ile ilgili ayrıntıları içeren bir sayfa görünecektir.

Whatsapp Avatarınızı Oluşturun

Burada, Avatar oluşturma sürecini başlatmak için “Başlayın” seçeneğini tıklayın. Bir cilt tonu seçin ve ardından İleri’ye dokunun.

WhatsApp Avatarı nasıl oluşturulur?

Saç stili ve rengi, vücut şekli, giysiler, gözler vb. avatar öğeleri arasında geçiş yapmak için ekranın ortasındaki çubuğu kullanın. Ön kameranızı açmak için sağ üstteki ayna simgesine dokunun.

Bittiğinde, Bitti’ye ve ardından seçimlerinizi onaylamak için Değişiklikleri kaydet’e dokunun.

WhatsApp Avatarı yap

Avatarınız kaydedildikten sonra devam etmek için İleri’ye dokunun.

Whatsapp avatarı

Burada avatarınızı profil resminiz olarak ayarlayabilir, kişiselleştirilmiş çıkartmalara göz atabilir, avatarınızı düzenleyebilir veya tamamen silebilirsiniz.

Whatsapp çıkartma

WhatsApp Avatarı Nasıl Silinir?

WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Görünen seçenekler listesinden Ayarlar’ı seçin.

Ayarlar ekranında Avatar’a dokunun. Şimdi WhatsApp Avatarınızı göreceksiniz. Alt kısımdaki Avatarı sil seçeneğine dokunmanız gerekir.

Bu kadar. WhatsApp Avatarını sildikten sonra yeni bir tane oluşturabilirsiniz. (Üstteki resim)

WhatsApp Avatarı Nasıl Profil Fotoğrafı Yapılır?

Avatarınızı oluşturduktan sonra profil fotoğrafı oluştur diyebilirsiniz yada.  WhatsApp Ayarlarına gidin.
Profil fotoğrafınızı açın ve düzenle’ye dokunun. Profil fotoğrafı “Avatar”a dokunun. Ve bir avatar stili ve arka plan rengi seçin. Ardından, hazır olduğunuzda Bitti’ye dokunun.

WhatsApp Avatar çıkartmaları nasıl gönderilir?

Herhangi bir WhatsApp sohbetini açın ve çıkartma simgesine tıklayın. Aşk, tepki, hüzünlü yaşam tarzı ve daha fazlası dahil olmak üzere avatarınızın kişiselleştirilmiş etiketlerini bulacaksınız.

WhatsApp Avatar çıkartmaları nasıl gönderilir?

WhatsApp Avatarlarını göndermenin başka bir yolu da “Ayarlar -> Avatarlar” bölümüne gitmektir. Ardından, “Etiketlere Gözat” seçeneğini seçin ve göndermek istediğinizi seçin.

 

“WhatsApp’ta Avatar Nedir? WhatsApp Avatarı Nasıl Oluşturulur” üzerine 3 yorum

Yorum yapın