Kiran’ı SamMobile SızdırdıKiran’ı SamMobile Sızdırdı

Tizenli akıllı telefon Kiran’a ait görseller SamMobile tarafından geldi.

Akıllı telefon devi Samsung Tizen işletim sistemi kullanan akıllı telefonu Samsung Z olarak bilinen  SM-Z130H kod isimli  yada yeni ismi Kiran olan telefonun görselleri sızdı.

Google Android One’ın Rakibi

Kiran Google’un android One’a rakip olabilecek bir telefon. Tizen işletim sistemli Kiran, Spreadtrum firmasının SC7727S kod adlı çift çekirdekli işlemcisini kullanacak. 800 x 480 çözünürlüklü ekran ve 1.2 GHz işlemciye sahip olacak olan Kiran,LED flaşlı  3.2 megapiksel kamera, çift SIM desteği  ve dahili FM radyosu olacak. Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi 802.11n, 1.2 GHz çift-çekirdekli CPU, 512 Mb ram desteği olacak.

SamMobile tarafından sızdırılan bilgilere göre, Tizen işletim sisteminin yanı sıra Samsung’un Android cephesinde de kullandığı TouchWiz arayüzünü içerisinde barındırıyor. Galaxy S5 ile tanıtılan ultra güç tasarrufu moduda beraberinde geliyor. Sosyal medya uygulamaları cihazda ön yüklü olarak geliyor. Ayrıca Kiran Google ile entegre olacak. Pek çok Google servisi ile uyumlu olarak çalışacağı iddia edilen Kiran, hem Android One’ın rakibi olacak hemde Samsung’un Google ile arası açılmayacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir