Windows İçin Pure Dark Theme Tool V2-Gerçek Siyah Tema Kullan

Windows’da Gerçek Siyah Tema Kullanma. Pure Dark Theme Tool V2 Nasıl kullanılır?

Pure Dark Theme Tool Version 2 ile Windows 11’de  gerçek bir siyah tema kullanabilirsiniz. Yeni sürümde Windows 11’deki hatalar giderildi ve yeni özellikler eklendi.

Tek Tıklamayla Windows’ta Saf Siyah Bir Tema Kullanın!

Pure Dark Theme Tool For Windows.exe bir AIO (Hepsi Bir Arada) aracıdır ve kullanıcıların Windows Temasını yönetmesine yardımcı olan taşınabilir-KURULUMSUZ (Portable) ücretsiz bir Uygulamadır. Pure Dark Theme Tool aracı , Görev Çubuğu, işlem merkezi, Hızlı işlemleri, Başlık Çubukları, Hızlı ayarlar ve Pencere kenarlıklarındaki renkleri %100 Saf Siyah  olarak değiştirir. Ancak, Pure Dark Theme Tool V2 , temanızı yalnızca saf siyah yapmaz. Ayrıca temanızı özelleştirmeniz için özellikler sunar.

Windows’ta %100 Saf siyah temayı kullanın!

(Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz)

Pure Dark Theme Tool’u İndirdikten sonra ayıklayın ve Pure Dark Theme Tool For Windows.exe’ye çift tıklayıp açın. Minimalist bir GUI’ye sahiptir, 18 Buton göreceksiniz. Tabii ki ilk önce bir temayı değiştirmeden önce bir yedekleme yapmanızı öneririz.

Windows'ta %100 Saf siyah temayı kullanın!

Windows 11 Görev Çubuğunuzu ve Başlat Menünüzü %100 Saf Siyah Yapın

“Export” (Backup)”butonu: Temanızın yedeğini almak için kullanın.. (ÖNERİLEN.)

Pure dark theme yedek alma

 “Import Restore ” butonu: Tema ayarlarınızı bir yedekten geri yükleyin. Bir yedeğiniz olduğunda, orijinal tema ayarları değiştirildikten sonra da dahil olmak üzere istediğiniz zaman temanızı geri yüklemek için kullanabilirsiniz.

 “User Logout “: Refresh butonunu kullandıktan sonra temadaki değişikliği hala göremiyorsanız “logout” butonunu kullanabilirsiniz.

“Refresh butonu”: Dosya gezginini yeniden başlatır. Böylece temadaki değişiklikleri görebilirsiniz.

“Turn On orginal (Reset)” : Bu buton Windows tema ayarlarını sıfırlayacaktır. Temada yapılan değişiklikler (duvar kağıdı hariç), winodows’un kurulumundan sonraki ayarlarına geri döndürecektir.

tema ayarlarını sıfırla

“RGB-BGR Color Codes” butonu: Rgb ve bgr renklerini kolayca seçmenizi sağlar.

“Dark Theme” butonu: Başlat Menüsü, Görev Çubuğu, Bildirim merkezi, Hızlı İşlemler, Başlık Çubukları ve Pencere kenarlıkları renkleri %100 Saf Siyah yapar.

Dark Theme

“Dark&Light App butonu”: Windows Ayarları ve Uygulamaları için Koyu veya Açık tema yapmak istiyorsanız tıklayın.

siyah dosya gezgini

“Show color on Title Bar” ve “Hide color on title bar” butonları: Başlık çubuğu rengi varsayılan olarak renksizdir. Dark Theme butonuna tıklarsanız başlık çubuğu otomatik siyah olur. Ancak , Başlık çubuklarında ve pencere kenarlarında vurgu rengini göstermeyi veya gizlemeyi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.. “Show color on Title Bar” ve “Hide color on title bar” butonlarına tıklayın ve sonra değişikliği görmek için “Refresh” butonuna tıklayın.

Active Window color” – “inactive Window color” Ve “Turn on Inactive Window” butonları ile Başlık çubuklarındaki ve pencere kenarlarındaki vurgu rengini değiştirebilirsiniz. “Active Window color” ve “inactive Window color” butonuna tıkladıktan sonra renk değerini BGR olarak yazın. Ve tamam butonuna tıklayın, değişikliği görmek için “Refresh” butonuna tıklayın. Varsayılan olarak In active Window color rengi yoktur. Rengi Varsayılan ile değiştirmek için “”Turn on Inactive Window” butonuna tıklayın.

Başlık çubuklarındaki ve pencere kenarlarındaki vurgu rengini değiştir

“Change Title Text Color ve Change Inactive Title Text Butonları”:

Windows’ta etkin olan herhangi bir Pencerenin varsayılan yazı rengi beyaz olan bir başlık çubuğunda siyahdır. Dark theme kullanırsanız  ise siyah üzerine beyazdır. Metin rengini Pure dark theme aracıyla değiştirebilirsiniz. Change Title Text Color ve Change Inactive Title Text butonlarına tıkladığınızda Renk değerini RGB  yazın. Ardından  değişikliği görmek için  mutlaka kullanıcı çıkışı ve girişi yapın. Ancak Microsoft, renklerin kullanımını kısıtlamıştır. Bu sebep ile kullanıcı çıkışı ve girişi yaptıktan sonra bile başlık çubuğundaki yazı rengine verdiğiniz renk değerini göremiyorsanız renk seçiminizi değiştirmeniz gerekebilir.

başlık çubuğu yazı rengini değiştir

 “Color butonu”: Windows’un Başlat Menüsü, Görev Çubuğu, Eylem merkezi, Başlık Çubukları ve Pencere kenarlıkları renk seçeneklerini açmak için tıklayın.

“Themes”: Bu buton, Windows  tema ayarlarını açar.

“Background colors”: Kişiselleştirme ayarlarında düz renk seçeneklerini açmak istiyorsanız üzerine tıklayın.

Umarım Pure Dark Theme Tool aracını seversiniz.

▼Download▼ Pure Dark Theme Tool

▼Download▼ Pure Dark Theme Tool

“Windows İçin Pure Dark Theme Tool V2-Gerçek Siyah Tema Kullan” üzerine 6 yorum

  1. Yeni sürüm gelmesi iyi oldu , bunda istediğimiz yere yedekleme özelliği en beğendiğim kısmı oldu , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın