Windows’ta Kulaklıklar ve Hoparlörler Arasında Kolayca Geçiş Yapın

Windows’ta kulaklıklar ve hoparlörler arasında kolayca geçiş nasıl yapılır?

Windows'ta Kulaklıklar ve Hoparlörler Arasında Kolayca Geçiş Yapın

Bazen dahili hoparlör ile birlikte birden fazla kulaklığı bilgisayarda kullanırız. Ve diğerine geçiş yapmak biraz zahmetli olur. Ya ayarlar ile uğraşırız yada kulaklıkları çıkartıp takmak ile uğraşırız.  Ama artık işimiz biraz daha kolaylaşıyor. Çünkü Microsoft bunun için bir tedbir alıp özellik eklemiş gibi duruyor.

Windows 11 PC’de ses çıkışı otomatik olarak taktığınız cihaza geçer. Ancak Windows 11 PC’nize birden fazla ses çıkış aygıtı bağladıysanız, bunlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ses cihazları arasında doğrudan görev çubuğunuzdan geçiş yapmanın inanılmaz derecede kolay ve basit bir yolu var.  Hemen nasıl yapıldığını gösterelim…

Windows 11’de Ses Çıkış Aygıtını Görev Çubuğundan Hızlıca Değiştirin

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz)

Öncelikle kullanmak istediğiniz ses cihazlarının (hoparlör ve kulaklıkları) windows 11 yüklü bilgisayara takılı olduğundan emin olun. Ve bilgisayarın Windows 11’de sesi nerede çalacağını değiştirmek için şu adımları kullanın:

Sağ altta bulunan Ses, İnternet ve Pil simgelerinden oluşan 3’lü guruba tıklayın. Hızlı ayarlar Penceresi açıldığında, ses seviyesi kaydırıcısının yanındaki oku tıklayın.

Windows 11'de Ses Çıkış Aygıtını Görev Çubuğundan Hızlıca Değiştirin

Oku tıkladığınızda, Windows 11 bilgisayarınıza bağlı tüm ses cihazlarını göreceksiniz. Sesi duymak istediğiniz aygıta tıklamanız yeterlidir. Ses çıkışı hemen istediğinize geçecektir.

Ses Çıkış Aygıtını Görev Çubuğundan Hızlıca Değiştirin

İşiniz bittiğinde, kapatmak için Hızlı Ayarlar menüsünün dışında herhangi bir yere tıklayın. Hoparlörleri Hızlı Ayarlar menüsünü kullanarak istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

“Windows’ta Kulaklıklar ve Hoparlörler Arasında Kolayca Geçiş Yapın” üzerine 4 yorum

  1. Aaaa bu yenimi böyle bir özelliği ilk defa görüyorum , elinize sağlık , oldukça faydalı bir özellik eklemişler

    Yanıtla

Yorum yapın