Android’e İki Dokunuş İle Açma Kapama Özelliği Nasıl Eklenir

Güç Düğmesi Olmadan Android Telefon Ekranınızın Kilidini Açabilir ve Kapatabilirsiniz. Telefonu kilitlemek ve kilidini açmak için ekrana iki kez dokunabilirsiniz. Ancak, ya cep telefonunuz bu işlevi sunmuyorsa?

Android'e İki Dokunuş İle Açma Kapama Özelliği Nasıl Eklenir

KnockON özelliğini kullanarak ekranı açma / kapama:

KnockON özelliği, ekranı kolayca açıp kapatmak için ekrana iki kez dokunmanıza olanak tanır. Bazılarında varsayılan olarak etkindir. Cep telefonunuzun ekranı iki dokunuşla açma/kapama seçeneği varsa, işlem son derece basit olacaktır. Sadece şu makaleyi takip edin:. Android’de İki Dokunuş İle Ekranı Kapat Yada Aç 

Ancak, ya cep telefonunuz bu işlevi sunmuyorsa? Bu durumda, ekranı kapatmak ve açmak için yani çift dokunmayı kullanmak için başlatıcı (Launcher) yüklemeniz gerekir.

Telefonun ekranını açmak veya kapatmak için Çift dokunma seçeneğini ekleyin!

POCO Launcher, çok yönlülüğü ve sorunsuz çalışması sayesinde her tür akıllı telefon için ideal bir başlatıcıdır. (Redmi note 11 Pro da denendi. ) Cihaz kilitliyken ekranı tekrar açma ve çift dokunuşla ekranı kapatma özelliği poco launcher ile kullanılabilir. Buradan Poco Launcher’ı indirin.

Poco Başlatıcıyı varsayılan başlatıcı olarak ayarlama adımları

Ayarlar uygulamasını açın. Ana Ekran’ı seçin. Ardından Varsayılan başlatıcıya dokunun.

Poco Başlatıcıyı varsayılan başlatıcı olarak ayarlama adımları

Poco başlatıcısını seçin.

Poco başlatıcısı

Artık çift dokunuş ile ekan açma ve kapama ayarlarını yaptıktan sonra işlevi kullanabilirsiniz. Ayarlara buradan ulaşın: Android’de İki Dokunuş İle Ekranı Kapat Yada Aç 

 

“Android’e İki Dokunuş İle Açma Kapama Özelliği Nasıl Eklenir” üzerine 6 yorum

Yorum yapın