Apple Yeni Projesi ”Project Titan”Apple Yeni Projesi ”Project Titan”

Wall Street Journal’n paylaştığı habere göre Apple, yüzlerce mühendis ile “Project Titan” adı verilen bir elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor.

Apple şimdilerde yeni bir proje ile üzerinde çalışıyor. Elektrikli otomobil üretimi üzerinde yüzlerce mühendis ile çalışan Apple’ın bu otomobilinin ismi Project Titan olacak.

Steve Jobs‘un vefat etmeden önce Apple’ın iCarotomobil projesi” ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ortaya Mercedes-Benz’in Silikon Vadisi’ndeki Ar-Ge biriminin başkanı ve CEO’su Johann Jungwirth’ün işe alımıyla yeniden gündemde. Yeni gelişmede Apple otomobil üretimi ile ilgili başka uzmanları da işe aldı. Financial Times kaynaklarında Apple ‘ın 3 ay önce bu konu ile ilgilendiğini ama artık üretimi üzerinde durulduğunu düşünürken, Times’ta ise Jony Ive’ın eşliğinde Apple’ın endüstriyel tasarım ekibi, otomotiv yöneticileri ve mühendisleri düzenli toplantılar yapıyorlar.

Apple’ın CEO’su Tim Cook ise bu dedikoduları alevlendirecek açıklamalar getirdi. Cook, CarPlay’in Apple açısından ”geleceğin anahtarları arasında yer alacak” dedi.
Times’a göre Apple, navigasyon ve bilgi-eğlence yazılımlarının ötesinde adımlar atacak. Apple’ın yeni yönetim merkezinde yapımı devam ediyor. Ve bu merkezde Ar-Ge merkezi inşası da olacak olması gelecekteki otomobillerinde bu binada olacağının söylentileride yer alıyor. Apple’dan sürpiz bir otomobil gelir mi bilinmez gelişmeleri hep birlikte takip edelim. Bakalım ilerleyen zamanda bu proje sadece sözde mi yoksa gerçek mi olacak?

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir