Online Oyunlarda İnternet Hızı Nasıl Artırılır

Online oyunlar genellikle oyuncunun İnternet bağlantısının hızıyla alakalıdır. Lakin birkaç ipucu ile online oyun oynarken internet hızını arttırabilirsiniz.

Online Oyunlarda İnternet Hızı Nasıl Artırılır

Online oynuyorsanız, internet hızınız oldukça önemlidir. İnternet hızının yavaşlığı oyunların gecikmesine neden olabilir. Çoğu zaman internet hızını artırmanın en iyi yolu internetinizi yükseltmek veya daha iyi bir sağlayıcıya geçmektir. Ancak, evinizde alabileceğiniz interneti üst düzeye çıkardığınızı varsayarsak, Mevcut bağlantınızı iyileştirmeyi deneyebilirsiniz.

WiFi hızını artırarak çevrimiçi oyun deneyiminizi daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için yapabilecekleriniz.

İnternet Hızınızı ve Bant Genişliğinizi Kontrol Edin

Siz veya evinizdeki diğer kişiler aynı anda başka internet tabanlı etkinlikler yapması, örneğin online film izleme, görüntülü sohbet ve web’de gezinme gibi eylemler bant genişliğini zorlayabilir. Bu, sebeple hepsini desteklemek için yeterli bant genişliğiniz yoksa,  bu durum oyununuzu önemli ölçüde yavaşlatabilir. Oyun oynayacaksanız en az 15-20 Mbps’ye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. WiFi’ye ne kadar çok cihaz bağlanırsa, o kadar fazla bant genişliği gerekir. İnternet Hız Testi , yükleme ve indirme hızınızı saniyeler içinde kontrol etmenize yardımcı olacak ücretsiz ve kolay bir araçtır.

Modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatın!

Modeminizi / yönlendiricinizi yeniden başlatmak her zaman listenizdeki ilk çözüm olmalıdır.

Arka Plandaki Tüm Web Sitelerini ve Programları Kapatın

Söylemeye gerek yok, çevrimiçi oyun oynamak için bağlantı hızınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, web tarayıcınız da dahil olmak üzere PC’nizde bant genişliği tüketen arka plan işlemleri ve programlar kapatılmalıdır. Ve kesinlikle online oynarken herhangi bir dosya indirmeyin. Netflix, YouTube ve indirmeler gibi bant genişliği yoğun siteler, ping oranınızı ve gecikme sürenizi ciddi şekilde etkiler. Oyun performansınızı etkileyebileceğinden, çalıştırmış olabileceğiniz her şeyi kapatın.

Bir Ethernet kablosu kullanın

Varsa; Wi-Fi üzerinden bir Ethernet bağlantısı seçmek her zaman iyi bir fikirdir. Bağlantınız ve yönlendiriciniz ne kadar iyi olursa olsun, kablolu bağlantı her zaman daha tutarlı hızlar ve daha düşük gecikme sağlar. Ancak, kablosuz bağlantının rahatlığından ödün vererek PC’nizi veya konsolunuzu bir Ethernet kablosuyla yönlendiriciye veya yerel ağa bağlamanız gerekecektir.

WiFi Extender Kullanın.

Bir Wi-Fi Extender, yönlendiricinizin mevcut Wi-Fi sinyalini alarak evin bağlantı olmayan köşelerine sinyal göndermeye yardımcı olur.

Bölgenizde oynayın

Ülkenizdeki sağlayıcıda oynamak, pinginizi önemli ölçüde azaltabilir. Sunucu size ne kadar yakınsa o kadar iyidir. Mümkünse, örneğin ülkeniz veya kıtanız gibi size en yakın oyun sunucusunu seçin. Ping ve gecikme üzerinde oldukça olumlu bir etkisi olacak, daha hızlı iletişim sağlayacaktır.

-Yayınlanma tarihi: 21 Tem 2022, -Son güncelleme: 17-09-2023

“Online Oyunlarda İnternet Hızı Nasıl Artırılır” üzerine 4 yorum

Yorum yapın