GSM Üzerinden WiFi Araması Nasıl Yapılır

WiFi Araması Nedir? WiFi Araması Nasıl Etkinleştirilir?

GSM Üzerinden WiFi Araması Nasıl Etkinleştirilir?

WiFi aramanız varsa, cep telefonu sinyali alamadığınızda bile Telefonunuzda arama yapabilir ve alabilirsiniz.

GSM üzerinden WiFi Araması, diğer IP üzerinden ses (VoIP) uygulamaları gibi çalışır; WhatsApp ve Skype’ı düşünün. Yani, Wi-Fi araması, telefon operatörünüzün hücresel ağı yerine Wi-Fi bağlantısı üzerinden telefon görüşmeleri yapmanıza olanak tanır. Ve Wi-Fi araması, cep telefonu servisi zayıf olduğunda arama yapmak veya cevaplamak için telefonunuzun otomatik olarak Wi-Fi’ye geçmesini sağlar.

Wi-Fi araması nasıl açılır?

(Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz)

Varsayılan olarak Wifi araması etkin değildir aktif edilmesi gerekir. Ve WiFi aramaları, en yeni Android telefonlar ve iPhone’lar tarafından desteklenir. Adımlar, Android telefonunuzun üreticisine bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir. Ayrıca WiFi aramasının çalışması için  operatörünüz tarafından desteklenmesi gerekir. Poco x3 pro telefonlarda bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlar’ı açın. Ardından SIM kartlara ve mobil ağlara gidin ve  SIM kart seçin.

SIM kartlara ve mobil ağlar

Wi-Fi kullanarak arama yap seçeneğini etkinleştirin.

Wi-Fi kullanarak arama yap

Wifi ile konuşurken aramanızda Wifi ikonunu göreceksiniz.

wifi araması

Bir arama sırasında WiFi kapsama alanınızdan çıktığınızda, aramanız kesintiye uğramadan telefonunuz otomatik olarak GSM Aramaya geçecektir.

GSM araması

WiFi araması ekstra bir ücrete tabi değildir, tıpkı operatörünüzün hücresel ağı üzerinden normal bir telefon yapıyormuşsunuz gibi ücrete tabidir.

WiFi Arama kullandığınızda mevcut arama  ücretleriniz aynıdır. Yani örneğin internet pakediniz var ise internet pakedinizden düşecektir.

“GSM Üzerinden WiFi Araması Nasıl Yapılır” üzerine 5 yorum

  1. Yanlış bı bilgilendirmeyi düzeltmek istiyorum,
    GSM çekmediği anda eğer bağlı olduğunuz bir wifi varsa wifi üzerinden gsm le arama yapıyor gibi dakika TL vs yine ücretlendirileceksiniz yani maksat asansör gibi bi yerde tıkılı kaldığınızda çözüm için yapılmış bir sistemdir.

    Yanıtla

Yorum yapın